تعمیرگاه اوپل

تعمیرگاه اوپل

اوپل (Opel) شرکتی آلمانی است که در سال ۱۸۶۲ تأسیس شد. این شرکت در حوزه طراحی، تولید و فروش خودروهای سواری، شاسی بلند، ون و اتوبوس فعالیت می‌کند. اوپل در سال ۲۰۲۱ به شرکت استلاریس (Stellantis) پیوست.

اوپل در طول تاریخ خود، خودروهایی مانند اوپل کادت، اوپل رکورد، اوپل آسترا، اوپل کورسا، اوپل اینسیگنیا و اوپل آمپرا را تولید کرده است.

اوپل در زمینه تکنولوژی خودرو نیز فعالیت‌های زیادی دارد و از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به توسعه سیستم‌های پیشرانه برقی، تکنولوژی‌های کم مصرفی و محیط زیستی و همچنین تکنولوژی‌های امنیتی و رانندگی خودرو اشاره کرد.

شرکت اوپل با داشتن طراحی مدرن و متنوع، تولید خودروهایی با کیفیت بالا را در نظر دارد که با رانندگانی از سراسر جهان محبوبیت دارند.

 

تعمیرگاه اوپل

تعمیر و نگهداری خودرو اوپل، بهتر است توسط تعمیرگاه‌هایی که به خدمات تعمیر و نگهداری خودروهای اوپل تخصص دارند انجام شود. این تعمیرگاه‌ها باید دارای تجهیزات و ابزارهای خاص برای تعمیر و نگهداری خودروهای اوپل باشند و از قطعات اصلی و با کیفیت استفاده کنند.

بعضی از خدماتی که یک تعمیرگاه متخصص اوپل می‌تواند ارائه دهد عبارتند از:

1. تعمیر موتور: شامل تعمیر و تعویض قطعات فرسوده و خراب شده مانند تسمه تایمینگ، شمع‌های اشتعال، جلوپنجره و…

2. تعمیر و تنظیم گیربکس: شامل تعمیر و تعویض قطعات گیربکس، تعویض روغن گیربکس و تنظیم مجدد گیربکس.

3. سیستم ترمز: شامل تعمیر و تعویض قطعات سیستم ترمز مانند دیسک و صفحه ترمز، سیستم ترمز ABS و…

4. سیستم تعلیق: شامل تعمیر و تعویض قطعات سیستم تعلیق مانند شوک‌ها و فنرها، تنظیم مجدد هندلینگ خودرو و…

5. سیستم الکتریکی و الکترونیکی: شامل تعمیر و تعویض قطعات سیستم الکتریکی و الکترونیکی مانند باتری، چراغ‌ها، سیستم صوتی و…

6. تعمیر و تعویض تایر: شامل تعمیر تایرها و تعویض تایرهای فرسوده و خراب شده.

همچنین، تعمیرگاه‌های اوپل همواره مشاوره‌هایی در مورد نگهداری و تعمیر خودرو به مشتریان ارائه می‌دهند و توصیه می‌کنند که نگهداری و تعمیرات منظم خودرو را انجام دهید تا عمر خودرویتان افزایش یابد و هزینه‌های تعمیرات ناشی از عدم نگهداری کاهش یابد.

 

اوپل کورسا

اوپل کورسا کوچک‌ترین خودرو در خط تولید اوپل است، اما این هاچ بک سگمنت B از مشخصات آن خجالتی نیست. کمتر از 6 کیسه هوا در سراسر محدوده به همراه ترمزهای ضد قفل (ABS) با کمک ترمز اضطراری (EBA) و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) دریافت خواهید کرد. محدوده کورسا با کنترل کشش (TCS)، برنامه الکترونیکی لغزش (ESP) و کمک شروع در سربالایی (HSA) عرضه می‌شود. Lane Keep Assist شما را از انحراف به مسیر ترافیک مقابل بازمی‌دارد. کورسا دارای پایه‌های ISOFIX در صندلی‌های عقب بیرونی است.

Corsa دارای رتبه 4 ستاره Euro NCAP است.

 

اوپل کراس لند

Crossland کراس اوور SUV اوپل است که رانندگی شما را به معنای واقعی کلمه به سطح بالاتری می‌برد. افزایش فاصله از سطح زمین و موقعیت صندلی‌های بلندتر دید بهتری از جاده به شما می‌دهد، اما دیگر نگران جنبه ایمنی چیزها نخواهید بود زیرا به 6 ایربگ، ABS با EBA و EBD، TCS، ESC، HSA نیز مجهز است.. نصب ISOFIX در عقب برای صندلی‌های کودک سازگار وجود دارد. هشدار خروج از زمین در همه انواع استاندارد است.

Crossland امتیاز 5 ستاره Euro NCAP را کسب می‌کند.

 

اوپل کمبو

Opel Combo هم به‌عنوان ون باری و هم به‌عنوان خودروی چندنفره (MPV) در دسترس است. مدل‌های محموله تجهیزات ایمنی کمتری دارند زیرا بسیاری از این تجهیزات در محموله‌های بی‌جان هدر می‌رود، اما Combo Life MPV مکمل قابل‌اعتمادی دارد. Cargo دارای 2 کیسه هوا، ABS با EBD اما بدون EBA است. نسخه Life دارای 6 ایربگ، ABS با EBD و EBA، TCS و ESC است. فقط LIfe دارای پایه‌های ISOFIX در عقب است.

Opel Combo Life امتیاز 4 ستاره تست تصادف Euro NCAP را کسب کرده است.

Opel Grandland بزرگ‌ترین فروش را در بین خودروهای اوپل دارد. این کراس اوور SUV سایز متوسط، مدل پرچم‌دار این محدوده است و سیستم‌های ایمنی از این ادعا پشتیبانی می‌کنند. Grandland X به 6 کیسه هوا، ABS با EBD و EBA، TCS، ESP، HSA و هشدار خروج از خط با کمک مجهز شده است. پایه‌های ISOFIX در عقب وجود دارد و Grandland X دارای امتیاز 5 ستاره Euro NCAP است.

 

تعمیرگاه اوپل در کرج

اگر به دنبال مکانیک باکیفیت خودروهای اوپل هستید و نیاز به هرگونه تعمیراتی نه محدود به موارد زیر دارید، می‌توانید به تعمیرگاه خودروهای آلمانی واقع در عظیمیه کرج مراجعه کنید، در این مرکز کلیه خدمات زیر برای خودروهای اوپل به‌صورت تخصصی ارائه می‌شوند.

 • تعمیرات ECU اوپل
 • تعمیرات اوپل توربو
 • تعمیرات برق اوپل
 • تعمیرات موتور اوپل
 • تعمیرات گیربکس اوپل

با سرویس‌های منظم اوپل خودرو خود را در شرایط کار خوب نگه دارید. مشکلات کوچکی که نادیده گرفته می‌شوند ممکن است بعداً به مشکلات گران‌قیمت تبدیل شوند و عدم پایبندی به برنامه زمان‌بندی می‌تواند تأثیرات فاجعه باری بر موتور و قطعات سرویس اتومبیل اوپل شما داشته باشد.

بررسی‌های سرویس اوپل که هر 12 ماه یا 15000 کیلومتر انجام می‌شود، برای اینکه خودروی شما در بهترین حالت خود کار کند بسیار مهم است. چه با کورسا، آسترا، کادت یا زفیرا رانندگی کنید. یک مدل جدید یا یک مدل قدیمی – بسیار مهم است که اوپل خود را با سرویس‌های منظم در وضعیت کار خوب نگه دارید. مشکلات کوچکی که نادیده گرفته می‌شوند ممکن است بعداً به مشکلات گران‌قیمت تبدیل شوند و عدم پایبندی به برنامه زمان‌بندی می‌تواند تأثیرات فاجعه باری بر موتور و قطعات سرویس اتومبیل اوپل شما داشته باشد. فرسودگی و پارگی روزمره منجر به فشار بر موتور، باتری و سایر قطعات می‌شود، به‌خصوص در آب‌وهوای متنوع ایران.

تعویض منظم روغن و سایر بررسی‌های کوچک و معمولی، اطمینان حاصل می‌کند که اوپل شما برای سواری بهتر، در حالت نرم و روان باقی می‌ماند. تعمیرگاه خودروهای آلمانی واقع در عظیمیه کرج قادر است طیف وسیعی از خدمات و بررسی‌های کامل را برای اطمینان از اینکه خودروی اوپل شما در بهترین شرایط ممکن قرار دارد ارائه دهد.

 

خدمات تعمیرگاه اوپل تخصصی

تعمیر و بازرسی

بازرسی کامل برای اطمینان از سالم بودن همه فیلترها، تعویض فیلترهایی که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند، تعویض روغن، بررسی مایع خنک‌کننده و سایر بررسی‌های اولیه. اگر اوپل شما نیاز به تعمیرات بیشتر خودرو داشته باشد، به شما توصیه می‌شود.

تشخیص

تمام چراغ‌های موتور و چراغ‌های هشدار بررسی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که همه‌چیز به‌خوبی کار می‌کند و در غیر این صورت، مشکل دقیق تشخیص داده می‌شود.

ترمز

در سرویس اوپل شما لنت ترمز، روغن ترمز و سایر اجزای ترمز شما به‌دقت بررسی می‌شوند – لنت‌های ترمز فرسوده می‌توانند عواقب مرگباری داشته باشند، به‌خصوص در جاده‌های شلوغ ایران

 سیستم تعلیق

در تعمیرگاه اوپل بوش‌های فرسوده بررسی و تعویض می‌شوند تا از تعلیق صاف‌تر اطمینان حاصل کنید. ما از قطعات اورجینال استفاده می‌کنیم تا نرم‌ترین سیستم تعلیق را برای اوپل شما تضمین کنیم. این به شما امکان می‌دهد حتی در پردست‌اندازترین جاده‌ها به‌راحتی پیمایش کنید.

گیربکس و کلاچ

اگر کلاچ شما چسبیده است، یا مجبور هستید بیشتر از حد معمول به پایین فشار دهید، ممکن است کلاچ فرسوده شده باشد. بهتر است قبل از اینکه درجایی گیر کنید آن را بررسی و تعمیر کنید.

موتور

اگر اوپل شما در حال از دست دادن روغن یا آب است یا هر نوع مشکلی در موتور دارید، مرکز خدمات خودرو ما قادر به تشخیص و تعویض مایعات و همچنین بررسی کامل موتور خواهد بود.

تیم ما متشکل از تکنسین‌های خودرو بسیار آموزش‌دیده و باتجربه می‌تواند به شما کمک کند:

 • سرویس روتین اوپل
 • تعمیر و نگهداری پیشگیرانه خودرو
 • تعمیرات مکانیکی جنرال اوپل
 • موتور اوپل بازسازی می‌شود
 • تعمیرات اگزوز
 • تعمیر انژکتور اوپل
 • جایگزین‌های شوک
 • تعمیرات پمپ دیزل
 • سرویس روغن اوپل
 • تعویض کمربند اوپل
 • تعمیرات کلاچ اوپل

تعمیر موتور اوپل

تعمیر موتور خودرو اوپل شامل تعمیر و تعویض قطعات فرسوده و خراب شده مانند تسمه تایمینگ، شمع‌های اشتعال، جلوپنجره، سیستم سوخت‌رسانی و سایر قطعات موتور می‌شود. در ادامه به برخی از خدمات تعمیر موتور اوپل اشاره می‌کنیم:

1. تعمیر و تعویض تسمه تایمینگ: تسمه تایمینگ یکی از قطعات مهم موتور است که باید به صورت منظم تعویض شود. در صورت عدم تعویض به موقع، خرابی موتور و خسارت جدی به ماشین شما خواهد رسید.

2. تعمیر و تعویض شمع‌های اشتعال: شمع‌های اشتعال برای ایجاد جرقه اولیه در مخلوط سوخت و هوا برای اشتعال آن‌ها استفاده می‌شوند. در صورت عدم تعویض به موقع، عملکرد موتور کاهش می‌یابد و در برخی موارد موتور قابل راندگی نیست.

3. تعمیر سیستم سوخت‌رسانی: سیستم سوخت‌رسانی شامل پمپ سوخت، فیلتر سوخت، سوزن و دیگر قطعات است. در صورت عدم نگهداری و تعمیرات منظم، دستگاه سوخت‌رسانی ممکن است خراب شود و موجب مشکلات جدی در موتور شود.

4. تعمیر و تعویض جلوپنجره: جلوپنجره‌ها برای تهویه موتور و کنترل دمای آن استفاده می‌شوند. در صورت خرابی جلوپنجره، موتور دچار مشکلات جدی خواهد شد و ممکن است باعث حرارت بالای موتور شود.

 

تعمیر گیربکس اوپل

گیربکس یکی از اجزای مهم خودرو است که نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد تا عمر خودرو را بالا برده و هزینه‌های تعمیرات ناشی از عدم نگهداری کاهش یابد. در ادامه به برخی از خدمات تعمیر گیربکس خودرو اوپل اشاره می‌کنیم:

1. تعمیر و تعویض قطعات گیربکس: در صورتی که قطعات گیربکس مانند دیسک و صفحه کلاچ، چرخ دنده و سایر قطعات خراب شده باشند، باید تعمیر و تعویض شوند.

2. تنظیم گیربکس: در صورتی که گیربکس شما تنظیم نشده باشد، ممکن است باعث کاهش راندگی خودرو و افزایش مصرف سوخت شود. در گیربکس‌های اوپل، تنظیم گیربکس شامل تعیین نوع روغن مناسب، تنظیم سیم کلاچ و تعیین فشار هیدرولیکی گیربکس است.

3. تعویض روغن گیربکس: روغن گیربکس باید به صورت منظم تعویض شود تا عمر گیربکس بالا برود. در گیربکس‌های اوپل، تعویض روغن گیربکس برای برخی مدل‌ها باید هر 60 هزار کیلومتر و برای برخی دیگر هر 90 هزار کیلومتر انجام شود.

4. تعمیر و نگهداری سیستم هیدرولیکی گیربکس: در برخی مدل‌های گیربکس اوپل، سیستم هیدرولیکی برای کنترل و تنظیم گیربکس استفاده می‌شود. در صورت عدم نگهداری و تعمیرات منظم، این سیستم ممکن است خراب شود و باعث مشکلات در گیربکس شود.

 

تعمیر اگزوز اوپل

سیستم اگزوز یکی از سخت‌ترین سیستم‌های وسیله نقلیه شماست. این دودهای مضر را از موتور و کابین سرنشین دور می‌کند و درعین‌حال عملکرد خودرو را افزایش می‌دهد و صدای موتور را کاهش می‌دهد. نشتی اگزوز می‌تواند باعث شود موتور شما بیش‌ازحد لازم کار کند و بازده سوخت را کاهش دهد و شما و مشتریانتان را در معرض خطر استنشاق دودهای خطرناک قرار دهد. اگر هر یک از این نشانه‌های مشکلات اگزوز را تجربه کردید، با مکانیک خودرو خود تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات برای رفع مشکل تعیین کند.

 

کاهش راندمان سوخت

MPG های پایین‌تر می‌توانند معانی زیادی داشته باشند، اما نشت اگزوز یکی از رایج‌ترین دلایلی است که ممکن است زمان بیشتری را در پمپ‌بنزین سپری کنید. اگر نشتی اگزوز وجود داشته باشد، ممکن است باعث شود دود از بین نرود و موتور شما در دمای گرم‌تر کار کند و بازده سوخت شما کاهش یابد. اگر متوجه کاهش MPG شدید، به مکانیک دارای گواهی ASE مراجعه کنید تا مشکل را قبل از تبدیل‌شدن به یک مشکل بزرگ‌تر تشخیص داده و تعمیر کنید.

ارتعاشات

ارتعاشات عجیبی که از روی فرمان یا پدال گاز می‌آیند، نشانه مطمئنی از نشت اگزوز است. همچنین اگر نشتی اگزوز به‌اندازه کافی بزرگ باشد، ممکن است احساس کنید کل ماشین می‌لرزد. این لرزش‌ها یک مسئله ایمنی و همچنین یک مشکل سلامت خودرو هستند، زیرا می‌توانند توانایی شما را برای کنترل دقیق خودرو تغییر دهند.

افزایش صدای موتور

به‌احتمال‌زیاد اولین چیزی که در صورت نیاز به تعمیر اگزوز متوجه خواهید شد افزایش صدای موتور است. سیستم اگزوز صدای موتور را پایین نگه می‌دارد، بنابراین نشتی باعث ایجاد صدای بلند می‌شود. نقاط احتمالی برای نشت اگزوز شامل منیفولد اگزوز و هرجایی که در امتداد سیستم اگزوز اتصال وجود دارد. نشتی موتور در منیفولد می‌تواند حجم موتور را تا حد زیادی افزایش دهد و احتمالاً به بخارهای مضر اجازه می‌دهد تا به کابین سرنشینان دسترسی پیدا کنند و شما را در معرض خطر مسمومیت با بخارات سمی قرار دهد.

اگر اگزوز شما دود آبی را خارج می‌کند، روغن به داخل موتور نشت کرده و درنتیجه در سیستم می‌سوزد. این‌زمانی اتفاق می‌افتد که مهروموم راهنمای سوپاپ یا حلقه‌های پیستون فرسوده شوند و روغن‌موتور به محفظه احتراق وارد شود. روغن‌موتور فقط برای روان کاری قطعاتی است که در تماس دائمی با یکدیگر هستند.

اگر روغن‌موتور به سیستم احتراق نشت می‌کند، باید با تعویض سریع روغن مشکل را برطرف کنید زیرا سطح پایین روغن‌موتور برای خودروی شما مضر است

دود سیاه که از اگزوز شما می‌آید به این معنی است که موتور شما بیش ازآنچه باید سوخت می‌سوزاند. این اغلب به دلیل مشکل در انژکتورهای سوخت، فیلتر هوا یا تنظیم‌کننده فشار سوخت شما ایجاد می‌شود. در غیر این صورت، خط سوخت ممکن است مسدود شود. سوزاندن بیش‌ازحد سوخت تأثیر قابل‌توجهی بر مصرف سوخت خواهد داشت به این معنی که شما پول بیشتری را برای رسیدن از A به B خرج خواهید کرد. در تعمیرگاه خودروهای آلمانی کلیه تعمیرات اوپل به‌صورت تخصصی انجام می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

——————————————-

راه های ارتباطی با تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

موبایل: ۰۹۱۲۵۶۳۶۸۶۰

اینستاگرام: germany_service_center@

کانال آپارات

کانال یوتوب 

——————————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *