تعمیرگاه پورشه

تعمیرگاه پورشه

شرکت خودروسازی پورشه یکی از شرکت‌های برتر و معروف در صنعت خودروسازی جهان است. این شرکت در سال 1931 توسط فردیناند پورشه در آلمان تأسیس شد و از آن زمان به دلیل طراحی و تولید خودروهای ورزشی و لوکس، شهرت و محبوبیت بسیاری به دست آورده است.

پورشه در طول سالیان گذشته با طراحی و تولید خودروهایی با قابلیت‌های ویژه، به ویژه خودروهای ورزشی، موفق به تبدیل شدن به یکی از برندهای محبوب و شناخته شده در صنعت خودروسازی شده است. در حال حاضر، پورشه خودروهایی را در چندین بازار جهانی به فروش می‌رساند و در طراحی و تولید خودروهای الکتریکی و هیبریدی نیز دارای فعالیت‌های گسترده است.

محصولات پورشه شامل خودروهای ورزشی، خودروهای لوکس و SUVها هستند. برخی از محصولات پرفروش این شرکت عبارتند از: 911، کاین، پانامرا، ماکان، تایکان، و پورشه 718.

پورشه همچنین در مسابقات مختلف خودروسواری شرکت می‌کند و در مسابقات مانند لمان 24 ساعت، 24 ساعت نوربرگرینگ، و رالی داکار حضور دارد. شرکت پورشه همچنین برای توسعه تکنولوژی خودروسازی به همکاری با شرکت‌های دیگر در سراسر جهان اقدام کرده است.

اغلب افراد برند پورشه را با خودرو‌های لوکس، اسپرت، پرسرعت و با فناوری‌های روز دنیا به یاد می‌آورند، این تصور همچنان هم پابرجاست و برند پورشه همچنان هم در صدر برند‌های لوکس در بازار خودروسازی قرار دارد، خودرو‌های برند پورشه در تمام کشور‌های جهان به فروش می‌رسند و این برند هر ساله تغییراتی در مدل و ساختار داخلی خودرو‌های خود ایجاد می‌کند. تعمیر تخصصی خودرو هلی پورشه با توجه به تغییراتی که این خودرو را در طول سال‌ها داشته‌اند در مراکز تخصصی به نام تعمیرگاه پورشه انجام می‌شود.

در ایران مراکز محدودی به صورت تخصصی در امر تعمیرات تخصصی خودرو‌های پورشه فعال هستند که تعمیرگاه پورشه نامیده می‌شوند.

تکنسین پورشه

تکنسین خودرو  مکانیکی است که به خدمات و تعمیر خودروها می‌پردازد و گاهی در یک یا چند برند خودرو تخصص دارد یا گاهی با هر برندی کار می‌کند. در تعمیر خودروها، نقش اصلی آنها تشخیص و تعمیر دقیق و سریع مشکل است. آنها اغلب باید قبل از شروع کار یا پس از جداسازی جزئی برای بازرسی، قیمت‌ها را برای مشتریان خود اعلام کنند. کار آنها ممکن است شامل تعمیر یک قطعه خاص یا تعویض یک یا چند قطعه به عنوان مجموعه باشد. تعمیر و نگهداری اولیه خودروبخشی اساسی از کار مکانیک در کشورهای صنعتی مدرن است، در حالی که در کشورهای دیگر تنها زمانی مورد مشورت قرار می‌گیرند که یک وسیله نقلیه از قبل نشانه‌هایی از نقص را نشان دهد.

انواع تعمیرات پورشه

 • تشخیص کامپیوتر
 • تعویض روغن/روغن/فیلتر
 • سرویس شستشو و پر کردن رادیاتور
 • سرویس سیالات انتقال
 • سرویس شارژ و عیب یابی تهویه مطبوع
 • تعویض تسمه تایم
 • فقط چرخش و تعادل لاستیک
 • جایگزینی باتری
 • تشخیص سیستم ضد قفل
 • یاتاقان / مهر و موم کار محور
 • تعویض شوک و استارت
 • استارت / دینام / هسته‌های بخاری
 • سرویس سیستم تعلیق
 • ترازها
 • تشخیص سیستم ضد قفل

گاهی اوقات ماشین شما خراب می‌شود و بنابراین تعمیر خودکار ضروری است. ما طرفداران نگهداری و خدمات مناسب هستیم. ما به حرفه‌ای بودن در نحوه ارتباط تشخیص و گزینه‌ها به مشتریان خود افتخار می‌کنیم.

 

تعمیر جلوبندی پورشه

تصادف در وسیله نقلیه شما تجربه خوشایندی نیست.  شما نگران میزان آسیب دیدگی وسیله نقلیه خود هستید. و همچنین استرس در مورد نیاز به انجام تعمیرات برای مناطقی مانند سپر جلو.

اغلب آسیب متحمل شده صرفاً آسیب سپر به سپر است که معمولاً خیلی بزرگ به نظر نمی‌رسد. بسیاری از مردم با آسیب دیدن سپر جلو به وسایل نقلیه خود به رانندگی ادامه می‌دهند. ما قویاً شما را تشویق می‌کنیم که جزو این افراد نباشید. مهم نیست که چقدر آسیب به سپر جلوی شما جزئی به نظر می‌رسد. لطفاً فوراً تعمیر سپر جلوی خود را ارزیابی کنید. دلایل متعددی وجود دارد که چرا تعمیر سپر جلو حیاتی است.

سپر جلوی شما از شما محافظت می‌کند

هدف اصلی سپرهای وسیله نقلیه شما ایجاد محافظت است. سپرها ضربه ناشی از برخورد را جذب می‌کنند و از سایر قسمت‌های خودرو، راننده و سرنشینان محافظت می‌کنند. نگه داشتن آنها در شرایط عالی این فرصت را برای سپرهای شما به حداکثر می‌رساند تا کاری را که برای انجام آن طراحی شده‌اند انجام دهند.

در حالی که سپر جلو ممکن است شوک ناشی از برخورد را جذب کند. ممکن است به قسمت‌های دیگر خودرو آسیب وارد شود. قطعات داخلی متعددی برای عملکرد ایمن یک وسیله نقلیه انجام می‌شود. بعضی از آنها را وقتی کاپوت را بلند می‌کنیم به راحتی می‌بینیم و بعضی دیگر را نمی‌توانیم.

حتی اگر ضربه گیر ضربه را جذب کرده باشد و دوباره به بیرون پریده باشد و فقط کمترین آسیب قابل مشاهده را برجای بگذارد. ممکن است آسیب اساسی به وسیله نقلیه شما وارد شده باشد که بلافاصله مشخص نباشد.

 

تعمیرگاه پورشه

تعمیرگاه‌های پورشه، به عنوان مراکز خدمات رسمی این شرکت، برای تعمیر و نگهداری خودروهای پورشه در سراسر جهان فعالیت می‌کنند. این تعمیرگاه‌ها از تکنسین‌های مجرب و آموزش‌دیده برای ارائه خدمات به مشتریان پورشه استفاده می‌کنند.

تعمیرگاه‌های پورشه قادر به ارائه خدمات مختلفی برای خودروهای پورشه هستند، از جمله:

1. تعمیرات عمومی: این خدمات شامل تعمیرات معمولی و روتین، همچون تعویض روغن موتور، تعویض فیلتر هوا و روغن، تعویض ترمز و غیره می‌شود.

2. تعمیرات بدنه: تعمیرات بدنه شامل تعمیرات پوسته خودرو، تعویض قطعات و تعمیرات جزئی برای خودروهایی است که در حوادث و تصادفات آسیب دیده‌اند.

3. تعمیرات برق و الکترونیک: این خدمات شامل تعمیرات سیستم‌های الکترونیکی و برقی، همچون سیستم صوتی، سیستم ناوبری، سیستم ترمز ABS و غیره می‌شود.

4. تعمیرات موتور: این خدمات شامل تعمیرات مربوط به موتور خودرو، همچون تعمیرات در سیستم وقود، سیستم تعلیق، سیستم تنفس و غیره می‌شود.

5. تعمیرات گیربکس: این خدمات شامل تعمیرات گیربکس دستی و اتوماتیک، تعویض قطعات و تعمیرات جزئی است.

تعمیرگاه‌های پورشه با استفاده از قطعات اصلی و متعارف، به مشتریان اعتماد و اطمینان بیشتری در تعمیرات خودروهای پورشه می‌دهند. همچنین، برخی از تعمیرگاه‌های پورشه ممکن است ارائه خدماتی مانند تعویض لاستیک، تعمیرات جزئی در محل و خدمات طراحی و سفارشی‌سازی نیز داشته باشند.

خودروهای برند پورشه در طول سال‌ها همواره به‌عنوان خودروهای لوکس در بازار شناخته می‌شدند، در کنار لوکس بودن خودروهای برند پورشه از همان ابتدا کیفیت بالایی داشتند و این کیفیت در طول زمان حفظ‌شده است. کیفیت بالای خودروهای پورشه سبب شده است تا اغلب مالکان این خودروها سرویس و تعمیر مشکلات مختلفی که در این خودرو ایجاد می‌شود را نادیده بگیرند. تعمیرگاه پورشه به‌عنوان مرکز تخصصی برای تعمیر و سرویس خودروهای مختلف پورشه در کرج فعال است. تمامی سرویس و خدماتی که به خودروهای پورشه مربوط می‌شوند در تعمیرگاه پورشه توسط تکنسین‌های کارآزموده انجام می‌شود.

 

تعمیر موتور پورشه

تعمیر موتور پورشه می‌تواند برای تکنسین‌های ماهر و آموزش‌دیده انجام شود. این تعمیرات شامل تعمیر و تعویض قطعات موتور، تعمیر سیستم‌های الکترونیکی و برقی، و تعمیر سیستم‌های وقود و تنفس است.

در تعمیر موتور پورشه، ابتدا تکنسین‌ها باید دقیقاً مشکل را شناسایی کنند و سپس با استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب، مشکلات را برطرف کنند. بعضی از مشکلات موتور پورشه ممکن است شامل عیوب در سیستم تنفس، سیستم وقود، سیستم ترمز، سیستم تعلیق و یا دیگر سیستم‌های مرتبط با موتور باشد.

در صورتی که قطعات موتور پورشه نیاز به تعویض دارند، تکنسین‌ها باید از قطعات اصلی پورشه استفاده کنند تا بهترین عملکرد ممکن برای خودرو به دست آید. همچنین، پس از تعمیر موتور، باید تست‌های لازم برای اطمینان از عملکرد صحیح موتور انجام شود.

در نهایت، برای حفظ عمر و عملکرد بهینه موتور پورشه، نگهداری دوره‌ای و تعمیرات منظم ضروری است. توصیه می‌شود که بهترین زمان برای تعمیر موتور پورشه را با توجه به راهنمایی تولید کننده و استفاده از تعمیرگاه‌های مجاز پورشه تعیین کنید.

 

تعمیر گیربکس پورشه

تعمیر گیربکس پورشه می‌تواند برای تکنسین‌های ماهر و آموزش‌دیده انجام شود. تعمیرات گیربکس پورشه شامل تعمیر و تعویض قطعات گیربکس، تعویض روغن گیربکس، تنظیم کلاچ و برطرف کردن مشکلات دیگر مرتبط با گیربکس است.

برای تعمیر گیربکس پورشه، ابتدا تکنسین‌ها باید مشکل را شناسایی کنند و سپس با استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب، مشکلات را برطرف کنند. برخی از مشکلات مرتبط با گیربکس پورشه ممکن است شامل نشت روغن، مشکلات در تغییر دنده، سختی در تغییر دنده، صدای غیرعادی و غیره باشد.

در صورتی که قطعات گیربکس پورشه نیاز به تعویض دارند، تکنسین‌ها باید از قطعات اصلی پورشه استفاده کنند تا بهترین عملکرد ممکن برای خودرو به دست آید. همچنین، پس از تعمیر گیربکس، باید تست‌های لازم برای اطمینان از عملکرد صحیح گیربکس انجام شود.

در نهایت، برای حفظ عمر و عملکرد بهینه گیربکس پورشه، نگهداری دوره‌ای و تعمیرات منظم ضروری است. توصیه می‌شود که بهترین زمان برای تعمیر گیربکس پورشه را با توجه به راهنمایی تولید کننده و استفاده از تعمیرگاه‌های مجاز پورشه تعیین کنید.

 

تعمیر بلبرینگ پورشه

یکی از ویژگی‌های مهم یاتاقان‌های چرخ این است که آیا آن‌ها از مجموعه توپی چرخ جدا هستند یا خیر. این مورد مهم است زیرا هزینه کار و قطعات تعویض بلبرینگ چرخ را تعیین می‌کند. در برخی خودروها، بلبرینگ چرخ را می‌توان از توپی جدا کرد، به این معنی که شما فقط به یک بلبرینگ چرخ جدید نیاز خواهید داشت. این به این معنی است که شما برای قطعات کمتر هزینه خواهید کرد، اما کار فشرده‌تر است و برای جدا کردن بلبرینگ چرخ از توپی به ابزارهای تخصصی نیاز است. در خودروهای دیگر، بلبرینگ چرخ و توپی چرخ از هم جدا نیستند، به این معنی که اگر بلبرینگ‌های شما خراب شد، باید مجموعه توپی چرخ جدیدی بخرید. اگر این مورد در مورد خودروی شما صدق کند، پروژه کار کمتری خواهد داشت اما بخشی که در حال تعویض هستید هزینه بیشتری خواهد داشت. برای محافظت از بلبرینگ چرخ‌ها، توصیه می‌شود از چاله‌ها، گل‌ولای، آب عمیق و سایر شرایط نامطلوب رانندگی خودداری کنید.

برای اینکه چرخ‌های شما بچرخند، به بلبرینگ نیاز دارند. یاتاقان‌های چرخ در توپی (داخل یک مسابقه) قرار می‌گیرند و به چرخ اجازه می‌دهند آزادانه بچرخد. بااین‌حال، یاتاقان‌ها باگذشت زمان فرسوده می‌شوند و درنهایت از بین می‌روند. آیا رانندگی با بلبرینگ چرخ آسیب‌دیده ایمن است؟ پاسخ منفی است.

برخی از مواردی که باید مراقب آن‌ها بود عبارت‌اند از:

صداهای عجیب از خودرو: شایع‌ترین علامت خرابی بلبرینگ چرخ، صدای غرش از چرخ آسیب‌دیده در حین رانندگی است. ممکن است در طول پیچ‌ها با تغییر وزن خودرو و قرار گرفتن بار متفاوت روی چرخ، این حالت بیشتر مشخص شود. در برخی موارد، شما فقط در شرایط رانندگی خاص صدایی می‌شنوید (این بستگی به محل سایش در مسابقه دارد). اگر متوجه صدای غرش یکی از چرخ‌ها شدید، ضروری است که در اسرع وقت آن را بررسی کنید.

آسیب پیشرونده: هنگامی که یاتاقان چرخ شروع به از کار افتادن می‌کند، بر سایر اجزا تأثیر می گذارد. بلبرینگ‌ها اجازه نمی‌دهند چرخ آزادانه بچرخد، که مشکل را تشدید می‌کند. همچنین بر هاب، مفصل CV، محور و گیربکس فشار و فشار وارد می‌کند.

آسیب نهایی: اگر بلبرینگ چرخ آسیب‌دیده را قبل از از کار افتادن کامل تعویض نکنید، چرخ کاملاً مسدود می‌شود. اگر این اتفاق در حین رانندگی رخ دهد، نتایج می‌تواند فاجعه‌بار باشد. این مؤلفه‌ای نیست که بتوان با آن شانس آورد.

تعمیر لاستیک‌های خودرو

لاستیک‌ها ممکن است به دلایل مختلفی آسیب ببینند، و این موارد ممکن است بدون اینکه راننده فوراً از وجود مشکل آگاه شود، رخ دهد. رایج‌ترین انواع آسیب عبارت‌اند از: سوراخ، بریدگی، ضربه، ترک، برآمدگی و سایش نامنظم.

شناسایی شکستگی یا برآمدگی ضربه

ضربه شکستگی آسیبی است که پس از برخورد لاستیک با موانع خاص به لاشه (پوشش لاستیک) وارد می‌شود. برآمدگی مشخص در دیواره جانبی لاستیک نشان‌دهنده طناب‌های از بین رفته داخل لاشه است. آسیب‌های این نوع معمولاً در اثر رانندگی بر روی اشیاء – مانند محدودیت‌ها یا سرعت‌گیرها – با سرعت زیاد یا زاویه نامناسب ایجاد می‌شود. فشار بیش‌ازحد به لاشه باعث شکستن طناب‌های فردی می‌شود. میزان دقیق آسیب به‌سرعت و زاویه ضربه و اندازه مانع بستگی دارد. رانندگان محتاط معمولاً می‌توانند از این نوع آسیب جلوگیری کنند، مگر اینکه ناگهان مانعی در جلوی وسیله نقلیه ظاهر شود و نتوانند اطراف آن را هدایت کنند.

 

نادیده گرفتن چنین آسیب‌هایی خطر خرابی لاستیک را در آینده افزایش می‌دهد، یا لایه‌لایه شدن آج و لایه‌ها یا متلاشی شدن دیواره جانبی لاستیک. ضربه گاهی با فرورفتگی دیواره کناری اشتباه گرفته می‌شود، اما آن‌ها یکسان نیستند.

شناسایی تورفتگی دیواره جانبی

دیواره کناری تایر همیشه کاملاً یکدست نیست. گاهی اوقات فرورفتگی و فرورفتگی وجود دارد و ممکن است نیاز به بررسی دقیق‌تری برای تعیین علل داشته باشد. نکته ضروری که باید بدانید این است که فرورفتگی‌ها بی‌ضرر هستند و برای ویژگی‌های رانندگی یا ایمنی مضر نیستند. گودی‌ها سطحی هستند.

فرورفتگی در لاستیک به بهترین وجه نشان داده می‌شود اگر تصور کنید که یک نخ را به دور یک بادکنک باد شده ببندید و سپس به‌آرامی نخ را محکم‌تر بکشید. اگر بادکنک لاستیک باشد، رشته آن طناب‌های لاشه تعبیه‌شده است که توسط لاستیک پنهان‌شده است. این طناب‌ها استحکام و پایداری تایر را تأمین می‌کند و نیروهای فرمان و ترمز را در حین رانندگی منتقل می‌کند.

در طول ساخت لاستیک که تسمه فولادی و آج به آن متصل است – اغلب یک یا دو همپوشانی در پوشش وجود دارد. این همپوشانی است که گاهی اوقات پس از نصب و باد کردن لاستیک به‌عنوان یک فرورفتگی قابل‌مشاهده است. اما اگر شک دارید، فرورفتگی‌های دیواره کناری را توسط یک متخصص لاستیک واجد شرایط بررسی کنید.

بررسی شیارها و آج‌ها برای اطمینان از ایمنی در جاده‌های خیس و سیلابی ضروری هستند. مخصوصاً در مورد لاستیک‌های سطح پایین، درصد بیشتری از فضای خالی آج برای جذب آب و بهبود حفاظت در برابر آب‌پلانینگ ضروری است. شیارهای متقاطع برای زهکشی آب به شکل بلوک‌های مستقل در ناحیه شانه هستند. این بلوک‌های شانه می‌توانند در اثر مکانیسم‌های غلتشی تحت شرایط عملیاتی خاص، به الگوی پاشنه و پنجه ساییده شوند.

این شرایط عملیاتی عبارت‌اند از:

سفرهای طولانی با سرعت ثابت در جاده‌های مستقیم؛

سبک رانندگی متوسط؛

تراز و کمبر هندسه تعلیق.

درحالی‌که لاستیک در امتداد جاده می‌چرخد، بلوک‌های ایستاده با نزدیک شدن به قسمت تماس لاستیک تغییر شکل می‌دهند و با لمس آسفالت فشرده می‌شوند. بااین‌حال، پس از از دست دادن تماس با جاده، بلوک‌ها به شکل اولیه خود بازمی‌گردند و در حین انجام این کار، سطح را مالش می‌دهند. نتیجه یک الگوی سایش در لبه بلوک است، و به‌احتمال‌زیاد در موقعیت‌های چرخ غیر محرک ظاهر می‌شود.

مقدار کمی از ساییدگی الگوی پاشنه و پنجه منطقی است و هیچ تأثیر قابل‌توجهی بر راحتی رانندگی ندارد. اما اگر سایش گسترده‌تر باشد، ممکن است مشکلات خاص‌تری ایجاد شود. این‌ها می‌توانند از تورم نامناسب، استفاده بیش‌ازحد در انگشتان پا، و کاربردهای کم سایش متغیر باشند.

موقعیت لاستیک‌ها را در فواصل زمانی معین روی خودرو تغییر دهید (مگر اینکه توسط سازنده خودرو توصیه دیگری شده باشد) تا یکنواخت ساییدگی لاستیک‌ها افزایش یابد. موقعیت لاستیک‌ها باید چرخانده شود، به‌عنوان‌مثال، هنگام انتقال فصلی از لاستیک‌های تابستانی به زمستانی.

با چرخاندن چرخ‌ها از محور برقی به محور بدون موتور به‌طور منظم، رانندگان می‌توانند انتظار داشته باشند که یک الگوی سایش یکنواخت روی لاستیک‌های خود داشته باشند. اما مثل همیشه، لطفاً به توصیه‌های ارائه‌شده توسط سازنده خودرو توجه کنید.

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که باید از روی مانعی در جاده رانندگی کنید، به‌آرامی و تا حد امکان به عمود نزدیک به آن نزدیک شوید. پس‌ازآن، لاستیک‌های خود را برای آسیب‌های بیرونی مانند بریدگی، ترک یا برآمدگی بررسی کنید. همچنین از رانندگی تهاجمی در جاده‌های آسفالته خودداری کنید.

تعمیر و بررسی لاستیک خودروهای پورشه با توجه به نقشی که لاستیک‌های خودرو درحرکت و تعادل کامل خودرودارند، در تعمیرگاه خودروهای آلمانی واقع در عظیمیه کرج توسط افراد متخصص انجام می‌شود. بلبرینگ و چرخ‌های خودرو در جلوبندی پورشه قرار دارند، تعمیرگاه خودروهای آلمانی تنها مرکز تخصصی در عظیمیه کرج در حوزه تعمیر انواع خودروهای خارجی خصوصاً خودروهای آلمانی است.

 

تعمیرگاه پورشه

در تعمیرگاه پورشه موارد مختلفی از قبیل سرویس بخش های مختلف خودرو، صافکاری بدنه ی خودرو و تعمیر و تعویض انواع قسمت های خودرو توسط افرادی که در کنار تجربه مهارت و دانش کافی در این حوزه را دارند انجام می شود تعمیرگاه محلی است که افراد مشغول به کار در آن در کنار مهارت تخصص بالایی دارند و می توانند هر نوع مشکل ایجاد شده در خودروی پورشه شما را به درستی شناسایی و رفع کنند. در تعمیرگاه پورشه موارد زیر انجام می شوند:

سرویس و تعمیر موتور پورشه
سرویس و تعمیر گیربکس پورشه
تعویض روغن موتور
تعویض روغن گیربکس
تنظیم کمک فنر و سیستم بادی پورشه
تعمیر جلوبندی پورشه
صافکاری و نقاشی بدنه ی پورشه
سرویس و تعمیر سانروف پورشه
تنظیم و به روزرسانی سیستم کامپیوتر پورشه

تعمیرگاه پورشه در عظیمیه کرج

تعمیرگاه پورشه شاید اصلی‌ترین پشتیبانی مرکز برای مالکان خودرو پورشه در جهان به شمار می‌رود، پورشه برند خودروسازی معروف آلمانی است که شهرت خودرو را با تولید، ساخت و طراحی خودروهای اسپرت و لوکس به دست اورده است. برند خودروسازی پورشه در کنار تولید خودروهایی برای استفاده در جاده‌ها و شهرها خودروهای مخصوص مسابقات اتومبیل‌رانی تولید می‌کند.

بدیهی است که با توجه به همه‌ی این موارد خودروهای پورشه ساختاری متفاوت با باقی خودروها در بازار دارند، به همین دلیل است که در تمام کشورهای جهان تعمیرگاه پورشه برای تعمیرات تخصصی این خودروها تعیین می‌شود.

تعمیرگاه پورشه
تعمیرگاه پورشه

تعمیرگاه تخصصی پورشه در کرج

تعمیرگاه پورشه شاید اصلی‌ترین پشتیبانی مرکز برای مالکان خودرو پورشه در جهان به شمار می‌رود، پورشه برند خودروسازی معروف آلمانی است که شهرت خودرو را با تولید، ساخت و طراحی خودروهای اسپرت و لوکس به دست اورده است. برند خودروسازی پورشه در کنار تولید خودروهایی برای استفاده در جاده‌ها و شهرها خودروهای مخصوص مسابقات اتومبیل‌رانی تولید می‌کند.

بدیهی است که با توجه به همه‌ی این موارد خودروهای پورشه ساختاری متفاوت با باقی خودروها در بازار دارند، به همین دلیل است که در تمام کشورهای جهان تعمیرگاه پورشه برای تعمیرات تخصصی این خودروها تعیین می‌شود.

 

بهترین تعمیرگاه پورشه

شناسایی بهترین تعمیرگاه پورشه کار بسیار سختی است. خودروهای پورشه ساختار بسیار پیچیده و خاصی دارند درنتیجه تعمیر این خودروها کار هر فردی نیست. بهترین تعمیرگاه پورشه مرکزی است که دارای ابزار مدرن برای تعمیر انواع قسمت‌های خودرو، روغن گیربکس و موتور اصل، قطعات داخلی اصل در صورت نیاز برای جایگزینی در خودرو و از همه مهم‌تر نیروی متخصص باشد.

تخصص برای تعمیر قسمت‌های مختلف پورشه بسیار اهمیت دارد، موتور، گیربکس، چرخ‌ها، سیستم تعلیق، کمک بادی هرکدام ساختار متفاوتی دارند و یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند تمامی این بخش‌ها را تعمیر کند هرچند که در مراکز غیرتخصصی همه‌ی این موارد توسط یک فرد انجام می‌شوند و همین عامل بسیاری از آسیب‌های شدید به خودرو پورشه است.

 

در تعمیرگاه پورشه کلیه خدمات مربوط به خودرو از تعویض تا تعمیر و سرویس قطعات خودرو انجام می‌شوند.

در انواع مدل‌های مختلف پورشه برخی از تعمیرات اضافه و برخی دیگر کم می‌شوند که وابسته به نوع و مدل خودرو و سال تولیدی خودرو است. لذا این مورد نیز در حین تعمیر و سرویس باید در نظر گرفته شود.

تعمیر سانروف پورشه
تعمیر سانروف پورشه

تعمیر کمک بادی و سیستم تعلیق پورشه

کمک بادی و سیستم تعلیق خودرو درواقع از چندین قسمت تشکیل‌شده‌اند و در جلوی خودرو قرار دارند، هماهنگی این بخش‌ها در کنار هم سبب حرکت دقیق خودرو و حفظ تعادل خودرو می‌شود. کمک بادی یا کمک‌فنر خودرو تکان‌ها در حین حرکت خودرو را جذب می‌کند درنتیجه در حین حرکت خودرو دچار لغزش و جابه‌جایی نمی‌شود. تعمیر کمک بادی خودرو در سلامت پورشه اهمیت بسیار بالایی دارد، اگر این بخش به‌درستی تعمیر نشود خودرو در حین حرکت علاوه بر تکان خوردن شدید، در معرض چپ شدن نیز قرار دارد.

 

هزینه تعمیر خودرو پورشه

هزینه تعمیر خودروهای پورشه در مقایسه با باقی خودروهای خارجی در ایران بسیار بالا است. تنها راهی که می‌توان هزینه تعمیر خودرو پورشه را کاهش داد سرویس به‌موقع قسمت‌های مختلف خودروبر اساس زمان قیدشده در دفترچه راهنمای همراه خودرو است. این زمان در خودروهای مختلف تفاوت دارد و باید به دفترچه راهنمای خودرو خودتان مراجعه کنید، در این صورت اگر مشکلی در هر قسمت از خودرو وجود داشته باشد می‌توان مشکل را در ابتدا شناسایی و رفع کرد، این عامل می‌تواند هزینه‌های وابسته به تعمیر خودرو را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

تعمیرات مرتبط با خودروهای آلمانی با توجه به لوکس بودن این خودروها بسیار سخت هستند، یکی از لوکس‌ترین برندهای تولید خودرو در آلمان برند پورشه است، با توجه به این امر تعمیرگاه خودروهای آلمانی در عظیمیه کرج با به‌کارگیری تکنسین‌های متخصص و ابزارهای مدرن و به‌روز هر نوع مشکل در خودرو پورشه شمارا شناسایی و رفع می‌کند.

 

بهترین تعمیرگاه پورشه

شناسایی بهترین تعمیرگاه پورشه کار بسیار سختی است. خودروهای پورشه ساختار بسیار پیچیده و خاصی دارند درنتیجه تعمیر این خودروها کار هر فردی نیست. بهترین تعمیرگاه پورشه مرکزی است که دارای ابزار مدرن برای تعمیر انواع قسمت‌های خودرو، روغن گیربکس و موتور اصل، قطعات داخلی اصل در صورت نیاز برای جایگزینی در خودرو و از همه مهم‌تر نیروی متخصص باشد.

تخصص برای تعمیر قسمت‌های مختلف پورشه بسیار اهمیت دارد، موتور، گیربکس، چرخ‌ها، سیستم تعلیق، کمک بادی هرکدام ساختار متفاوتی دارند و یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند تمامی این بخش‌ها را تعمیر کند هرچند که در مراکز غیرتخصصی همه‌ی این موارد توسط یک فرد انجام می‌شوند و همین عامل بسیاری از آسیب‌های شدید به خودرو پورشه است.

تعمیرگاه پورشه
تعمیرگاه پورشه

تعمیر کمک بادی و سیستم تعلیق پورشه

کمک بادی و سیستم تعلیق خودرو درواقع از چندین قسمت تشکیل‌شده‌اند و در جلوی خودرو قرار دارند، هماهنگی این بخش‌ها در کنار هم سبب حرکت دقیق خودرو و حفظ تعادل خودرو می‌شود. کمک بادی یا کمک‌فنر خودرو تکان‌ها در حین حرکت خودرو را جذب می‌کند درنتیجه در حین حرکت خودرو دچار لغزش و جابه‌جایی نمی‌شود. تعمیر کمک بادی خودرو در سلامت پورشه اهمیت بسیار بالایی دارد، اگر این بخش به‌درستی تعمیر نشود خودرو در حین حرکت علاوه بر تکان خوردن شدید، در معرض چپ شدن نیز قرار دارد.

هزینه تعمیر خودرو پورشه

هزینه تعمیر خودروهای پورشه در مقایسه با باقی خودروهای خارجی در ایران بسیار بالا است. تنها راهی که می‌توان هزینه تعمیر خودرو پورشه را کاهش داد سرویس به‌موقع قسمت‌های مختلف خودروبر اساس زمان قیدشده در دفترچه راهنمای همراه خودرو است. این زمان در خودروهای مختلف تفاوت دارد و باید به دفترچه راهنمای خودرو خودتان مراجعه کنید، در این صورت اگر مشکلی در هر قسمت از خودرو وجود داشته باشد می‌توان مشکل را در ابتدا شناسایی و رفع کرد، این عامل می‌تواند هزینه‌های وابسته به تعمیر خودرو را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

تعمیرات مرتبط با خودروهای آلمانی با توجه به لوکس بودن این خودروها بسیار سخت هستند، یکی از لوکس‌ترین برندهای تولید خودرو در آلمان برند پورشه است، با توجه به این امر تعمیرگاه خودروهای آلمانی در عظیمیه کرج با به‌کارگیری تکنسین‌های متخصص و ابزارهای مدرن و به‌روز هر نوع مشکل در خودرو پورشه شمارا شناسایی و رفع می‌کند.

 

سرویس و تعمیر و تعویض روغن موتور پورشه

روغن موتور را به طور منظم تعویض کنید

روغن موتور قطعات خودرو را روغن کاری می کند تا بتوانند به طور موثر کار کنند. با این حال، روغن ممکن است رسوبات و سایر ذرات کثیفی را در فرآیند جمع آوری کند. این ذرات اغلب باعث اصطکاک می شوند که منجر به سایش مکانیکی می شود. همچنین، تجمع معمولی رسوبات کربن روی موتور می تواند بر عملکرد خودروی شما تأثیر بگذارد. بنابراین، برای افزایش راندمان موتور باید روغن خود را اغلب تعویض کنید.روغن را هر سه ماه یک بار یا پس از رانندگی پس از چندین هزار کیلومتر تعویض کنید. از یک فیلتر روغن در موتور خود استفاده کنید تا میزان تجمع کثیفی را کاهش دهید و پس از جمع شدن زباله فیلتر را تعویض کنید.

فیلترهای هوا را تمیز کنید

موتور شما تا زمانی که در جاده هستید کار می کند. بنابراین برای کاهش احتمال بروز مشکلات مکانیکی نیاز به تنفس دارد. فیلترهای هوای خود را مرتباً تمیز کنید تا هوای کافی وارد شود. اگر بیش از یک تمیزکاری مسدود شده‌اند، آن‌ها را عوض کنید.

نشتی را بررسی کنید

همیشه قبل از اینکه به جاده بروید، خودروی خود را برای علائم نشتی بررسی کنید. محل پارک خود را برای قطرات روغن یا ضد یخ بررسی کنید. حتی قبل از دیدن این مایعات می توانید بوی آنها را حس کنید.اگر نشتی را تشخیص دادید، برای پوشاندن مهر و موم هایی که ممکن است شکسته باشند، از متخصص کمک بگیرید. مایعات ممکن است به اجزای حساس موتور نشت کند که می تواند منجر به خرابی شود و بنابراین باید به موقع عمل کنید.

مایع خنک کننده خود را دوباره پر کنید

موتور خودرو دارای یک سیستم خنک کننده است که به جلوگیری از گرمای بیش از حد کمک می کند. یکی از اجزای حیاتی سیستم خنک کننده، خنک کننده است. به دلیل تأثیر احتراق، سطح مایع خنک کننده می تواند پایین بیاید و باعث گرم شدن بیش از حد موتور شود.اطمینان حاصل کنید که سطح مایع خنک کننده بالاتر از علامت حداقل و زیر علامت حداکثر است. نسبت 1:1 مایع خنک کننده و آب را برای پر کردن مجدد تا محدوده توصیه شده اضافه کنید.

تسمه های لاستیکی خود را بازرسی کنید

تسمه های لاستیکی نیرو را از موتور به فرمان، دینام، فن خنک کننده و AC انتقال می دهند. بنابراین مطمئن شوید که این تسمه ها سالم هستند و سایش مکانیکی ندارند. اگر آنها آسیب ببینند، ممکن است به موتور یا سایر قطعات آسیب وارد کنند زیرا مستقیماً به آنها متصل هستند.اگر هنگام کار موتور یکی از تسمه ها بشکند، می تواند منجر به مشکلات شدید موتور شود. بنابراین، شما باید تمام تسمه های لاستیکی را به طور منظم بررسی کنید تا از موتور خود محافظت کنید.

با بنزین کم رانندگی نکنید

بنزین حاوی رسوبات مختلفی است که در ته مخزن بنزین شما جمع می شود. بعد از اینکه برای مدت طولانی از ماشین استفاده کردید، تجمع آن بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین اگر با بنزین کم رانندگی می کنید، رسوبات ممکن است به پمپ بنزین نیز کشیده شوند.مقداری رسوب می تواند از فیلترها عبور کند و به موتور آسیب برساند یا سایش و پارگی را افزایش دهد. همیشه باک بنزین خود را تا سطح بالاتری پر کنید تا از موتور خود محافظت کنید.

 

سرویس و تعمیر و تعویض روغن گیربکس پورشه

تعمیر پایه گیربکس

گیربکس یکی از پیچیده ترین سیستم های مکانیکی در خودروی شماست. اما اصولی در تعمیر گیربکس وجود دارد که همه دارندگان خودرو واقعا باید از آن آگاه باشند.

بررسی مایع گیربکس پایین – این باید اولین چیزی باشد که به آن نگاه می کنید. سطح پایین سیال انتقال علت اکثریت قریب به اتفاق مشکلات انتقال است.

بازرسی کلاچ – نحوه رانندگی شما می تواند باعث ایجاد مشکل در گیربکس شود. “راندن کلاچ” یا درگیر نکردن کامل آن در حین رانندگی و پایین آوردن دنده به جای ترمز باعث فرسودگی و پارگی شتاب می شود.

تماشای مبدل گشتاور – چرخاندن موتور و خاموش شدن رگه ها در هر نور باعث ایجاد گرمای مخرب زیادی در مبدل گشتاور می شود.

روانکاری – قطعات متحرک بیشماری در یک گیربکس اتوماتیک وجود دارد. مهم است که مایع گیربکس را هر 20000 کیلومتر بررسی کنید.

بد رانندگی نکردن – برای شروع، بهترین راه برای جلوگیری از تعمیر گیربکس این است که هیچ آسیبی به مکانیسم وارد نکنید. از “خرد کردن” دنده ها و استفاده از کلاچ در زمان نامناسب خودداری کنید. همچنین باید از دنده اول از حالت ایستاده استفاده کنید و نه از دنده دوم – حتی اگر دنده دوم راحت تر درگیر شود.

اهمیت سیال انتقال

مایع گیربکس برای روانکاری اجزای گیربکس خودرو برای عملکرد بهینه استفاده می شود. در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک، این مایع به عنوان خنک کننده نیز عمل می کند. در حالی که عملکرد اصلی مایع گیربکس خودکار روانکاری قسمت های مختلف گیربکس است، می تواند عملکردهای دیگری را نیز انجام دهد:

سطوح فلزی را در برابر سایش تمیز و محافظت کنید

واشرهای حالت دار

بهبود عملکرد خنک کننده و کاهش دمای عملیاتی بالا

سرعت چرخش و محدوده دما را افزایش دهید

شما می توانید روغن گیربکس خود را به همان روشی که روغن موتور خود را بررسی می کنید، بررسی کنید، با این تفاوت که هنگام انجام این کار، خودرو باید روشن باشد. می توانید از میله اندازه گیری خود برای بررسی سطح مایع گیربکس خود استفاده کنید، و اگر متوجه شدید که در حال اتمام است، می خواهید بلافاصله سرویس را انجام دهید. شما همچنین باید مطمئن شوید که مایع رنگ مناسبی دارد. مایع انتقال به رنگ صورتی شفاف است. اگر مایع قهوه ای است یا بوی سوختگی می دهد، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

 

تنظیم و به روزرسانی سیستم کامپیوتر پورشه

به روز رسانی نرم افزار برای همه مشتریان پورشه در سراسر جهان رایگان است. علاوه بر بهبود دینامیک رانندگی، عملکردهای شارژ هوشمند جدید و عملکردهای اضافی برای سیستم مدیریت ارتباطات پورشه (PCM)، مدل جدید ویژگی‌های اضافی پورشه کانکت را نیز ارائه می‌کند.با توجه به تحریم ها در ایران به روز رسانی و تعمیر سیستم کامپیوتری پورشه با موانع همراه است به همین دلیل در تعمیرگاه پورشه به روز رسانی و سرویس سیستم کامپیوتری پورشه در کنار سایر خدمات ارائه می شوند.

در پورشه، مدیریت ارتباطات پورشه یا PCM، واحد کنترل مرکزی برای تمامی عملکردهای صوتی، ارتباطی و استاندارد خودرو است. با سیستم PCM، به لطف صفحه نمایش لمسی بزرگ آن، می توانید به راحتی با دستگاه کار کنید.

 

سرویس و تعمیر سانروف پورشه

سانروف یک پانل افقی است که معمولاً از شیشه ساخته می شود و روی سقف خودرو قرار دارد. در درجه اول، سانروف ها لذت شخصی را فراهم می کنند. آنها هوا را در روزهای گرم به وسیله نقلیه اجازه می دهند و منظره ای از آسمان را برای رانندگان فراهم می کنند. در حالی که سانروف های برقی و پنجره های جانبی عملکردهای مشابهی دارند، سانروف های برقی در نهایت پیچیده تر از پنجره ها هستند. در حالی که پنجره ها متکی به یک حرکت عمودی دقیق هستند، سانروف های برقی اغلب به حرکت عمودی و افقی نیاز دارند. بسته به خودرو، سانروف ممکن است به صورت دستی یا خودکار کنترل شود. ب

رای سانروف های برقی الکترونیکی، رانندگان اغلب فقط نیاز دارند دکمه ای را فشار داده یا نگه دارند تا آنها را باز و بسته کنند. برخی از سانروف های برقی نیز با چرخاندن یک کلید یا فشار دادن یک دکمه روی جا کلیدی کار می کنند. در حالی که سانروف ها راحت هستند، قادر به خرابی نیستند. سانروف برقی ممکن است به مرور زمان از کار افتاده یا نشتی داشته باشد. در چنین مواردی، توصیه می شود رانندگان به دنبال خدمات تعمیر سانروف باشند.

دلیل اصلی خرابی سانروف پورشه عموما  خرابی موتور سانروف یا ، سوئیچ معیوب یا فیوز شکسته است این اتفاق علاوه بر سلامت خودرو سبب می شود تا امنیت خودرو نیز تحت الشعاع قرار گیرد، اگر سانروف خودرو بسته نشود احتمال دزدی از خودرو بسیار بالا می رود و علاوه بر این در زمان تغییر شرایط آب و هوایی امکان خیس شدن بخش های داخلی و اجزای داخلی خودرو مانند سیستم برقی و کامپیوتری داخل خودرو بسیار بالا می رود که این موارد سبب کاهش کیفیت و کارایی خودرو می شوند.

اگر سانروف برقی وسیله نقلیه شما باعث استرس شما می شود، از خدمات تعمیر سانروف برقی ما بهره مند شوید. از پانل های غیر قابل کار و نشتی گرفته تا سیل های کثیف و شکسته، ما به ابزار مناسبی برای سرویس سانروف شما مجهز هستیم که به ما در  بررسی مخزن آب، سیم کشی و سایر اجزایی که به کارایی سانروف شما کمک می کنند. پس از شناسایی مشکل، ما برای تعمیر سانروف برقی شما اقدام می کنیم تا دوباره به درستی کار کند. اگر قبل از شروع فرآیند تعمیر یا در حین کار سؤالی دارید، لطفاً بپرسید. کارکنان ما در مورد اجزای مختلف تشکیل دهنده سانروف برقی آگاه هستند و ما آماده استفاده از این دانش هستیم.

 

نکات مراقبت از پورشه

در خودرو هزاران جزء در کنار هم و به صورت یکپارچه کار می کنند تا خودرو حرکت درستی داشته. پیچیده ترین قطعه در خودرو موتور است.

تمامی اجزای موتور باید عملکردی عالی داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که بیشترین بهره را از خودروی خود ببرید.خرابی موتور چیزی نیست که اکثر کاربران در شرایط عادی با آن مواجه شوند اما رعایت چند نکته ی مهم در هنگام استفاده از خودرو و سرویس به موقع خودرو می توانند تا حد زیادی جلوی خرابی موتور خودرو را بگیرند. براساس توصیه ی تعمیرگاه پورشه موارد زیر می توانند سبب افزایش عمر خودروی پورشه شما شوند:

فیلترهای خودرو را مرتباً تغییر دهید

فیلتر هوا و فیلتر روغن در ماشین شما اولین خط دفاعی آن است. این قطعات به دور نگه داشتن زباله ها از محفظه موتور کمک می کنند و اطمینان حاصل کنید که روغن کاری و تمیز کردن لوله های انتقال و شکاف های موتور در بهترین حالت خود است. این موارد تضمین می کنند که فرآیند احتراق بهینه است و ساییدگی و پارگی غیر ضروری وجود ندارد.مطمئن شوید که این فیلترها را طبق فواصل زمانی تعیین شده در برنامه سرویس خودروی خود تغییر و تمیز می کنید.

مایع موتور را مرتباً بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که سطح مایع خنک کننده و روغن موتور در سطح صحیح قرار دارند. شما می توانید این کار را به راحتی با نشانگر اندازه گیری و راهنمای موجود در محفظه مربوطه انجام دهید. همانطور که گفته شد، روغن موتور کمک می‌کند تا تمام قابلیت‌های اصلی موتور شما روان‌کاری شده و به خوبی کار کنند. سطح پایین روغن موتور می تواند باعث سایش و پارگی بیشتر شود.

مایع خنک کننده به دفع گرمای تولید شده توسط موتور شما کمک می کند. سطح پایین مایع خنک کننده ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد موتور و آسیب به اجزای داخلی آن شود.

تسمه تایم و شمع ها را عوض کنید

تسمه تایم برای اطمینان از باز و بسته شدن سوپاپ های موتور در صورت نیاز استفاده می شود. این یک جنبه حیاتی از فرآیند احتراق و کلید عملکرد و کارایی موتور شما است. در موتورهای بنزینی، شمع جرقه، مخلوط هوا و سوخت را با ورود به موتور از طریق دریچه های ورودی، مشتعل می کند.

اگر تسمه تایم فرسوده شده باشد، چرخه احتراق موتور مختل می شود و شمع ناکارآمد منجر به اشتعال ناکارآمد سوخت در محفظه احتراق می شود. همه این عوامل می توانند بر عملکرد طولانی مدت موتور شما تأثیر بگذارند.این اجزا دارای چرخه عمر طولانی هستند اما شما باید آنها را طبق دستور تغییر دهید.

سرویس منظم خودرو

باید فواصل زمانی سرویس دهی شده خودروی خود را رعایت کنید. این زمان ها  صرف نظر از میزان رانندگی شما با ماشینتان است، بدون استفاده ماندن ماشین شما می‌تواند باعث گیرکردن قطعات و سایش بیشتر شود. پایبندی به برنامه سرویس به شما کمک می کند تا عملکرد موتور خود را به طور منظم کنترل کنید و مشکلاتی را که ممکن است پیش بیاید را تشخیص دهید. همچنین، سعی کنید ماشین خود را در نمایندگی های مجاز تعمیر کنید، این بدان معنی است که ماشین شما متمرکزترین مراقبت را دریافت می کند.

رانندگی نرم را تمرین کنید

سبک رانندگی خود را به گونه ای تغییر دهید که برای ماشین سخت نباشد. Put ورودی های پیشرونده در هنگام شتاب گیری، ترمزگیری یا چرخش است. شتاب گیری شدید و ترمزگیری مداوم فشار بیشتری بر اجزای موتور شما وارد می کند. همچنین مطمئن شوید که در دنده مناسب برای سرعت خود هستید. این بار غیرضروری به موتور شما اضافه نمی کند.

در سایه پارک کنید

پارکینگ مسقف همیشه مکان ایده آلی برای پارک ماشین شماست. اما اگر در دسترس نیست، آسیب‌های داخلی ناشی از نور UV خورشید و گرما را با پارک خودرو در سایه به حداقل برسانید. اگر سایه‌ای در دسترس نیست ، از سایه‌بان ماشین استفاده کنید تا تأثیر نور خورشید را به حداقل برسانید. به عنوان یک امتیاز، یک ماشین خنک‌تر خواهید داشت که در روزهای گرم آفتابی می‌توانید وارد آن شوید. سایه‌بان‌های خودرو در دو نوع موجود هستند  : آن‌هایی که باز می‌کنید و روی شیشه جلو و شیشه عقب قرار می‌دهید، یا انواع چین‌دار که به پایه‌های شیشه جلو (با چسب)، قاب پنجره (با چسب) یا خود شیشه‌ها (با مکش) متصل می‌شوند.

 

بهترین تعمیرگاه پورشه در کرج

هزینه تعمیر پورشه با توجه به نوع خدمات مورد نیاز متفاوت است. تیم حرفه ای و آموزش دیدهم ما در تعمیرگاه خودرو های آلمانی تمامی مشکلات ایجاد شده در خودروی پورشه را علت یابی و بهترین گزینه برای رفع مشکل را به کار می برند.توجه داشته باشید که تمامی قطعات در خودرو  همیشه قابل تعمیر نیستند و ممکن است به تعویض نیاز داشته باشند.کادر مجرب ما می توانند قطعه ی آسیب دیده را برای شما تعویض و قطعه جدید را نصب کنند. برای رفع انواع مشکلات ایجاد شده در خودرو پورشه خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

امتیاز 5 از 5

——————————————-

راه های ارتباطی با تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

موبایل: ۰۹۱۲۵۶۳۶۸۶۰

اینستاگرام: germany_service_center@

کانال آپارات

کانال یوتوب 

——————————————-