تعمیر کولر تویوتا

تعمیر کولر تویوتا

تعمیر کولر خودرو

تعویض کولر تویوتا شما که به‌عنوان گازرسانی مجدد شناخته می‌شود، بخشی از خدمات و نگهداری سیستم تهویه مطبوع خودرو شما است، اما این تنها چیزی نیست که برای حفظ عملکرد خوب کولرگازی باید به آن توجه کنید.

با توجه به فشارثابتی که اجزای تشکیل‌دهنده سیستم تهویه مطبوع خودروی شما تحت‌فشار هستند، باید به‌خوبی نگهداری شوند. باگذشت زمان، نشتی رخ می‌دهد و گاز مبرد شروع به نشت می‌کند. سایر قسمت‌های سیستم نیز فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند.

نشت گاز زمانی رخ می‌دهد که شیلنگ‌ها و مهروموم‌هایی که گاز و مبرد مایع از آن عبور می‌کنند شروع به‌پیر شدن و فرسودگی کنند. با این اتفاق، گاز به‌آرامی شروع به نشت می‌کند و تهویه مطبوع شما کارایی کمتری خواهد داشت.

 

تعمیر کولر تویوتا در کرج

تعمیر کولر تویوتا مشابه کلیه خدمات مربوط به تعمیر و سرویس خودرو تویوتا در مراکز تخصصی و توسط افراد متخصص انجام می‌شود، کولر تویوتا بخشی از سیستم تهویه مطبوع خودرو است و عدم سرویس به‌موقع کولر و یا تعمیرات اشتباه می‌توانند سبب بروز در عملکرد کل این سیستم در خودرو شما شوند.

علائمی که نشان می‌دهد کولر خودروی شما ممکن است به گاز یا سرویس نیاز داشته باشد:

  • دیگر به‌طور مؤثر خنک نمی‌شود
  • سیستم هنگام روشن شدن نویز دارد
  • هنگامی‌که سیستم کار می‌کند بویی از دریچه هوا می‌آید

هنگامی‌که کولرگازی روشن است، بوی کپک از دریچه‌های خودرو می‌آید، می‌تواند نشان‌دهنده وجود کپک در فیلتر هوای کابین و یا در جای دیگری از سیستم تهویه مطبوع باشد. مهم است که به این موضوع توجه شود، به‌ویژه برای کسانی که از آسم یا سایر بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند.

اگر متوجه شدید که هوا به‌اندازه گذشته سرد نیست، به‌احتمال‌زیاد سیستم تهویه مطبوع خودروی شما حداقل به یک گاز مجدد و احتمالاً به‌طورکلی یک بررسی خوب نیاز دارد. یک سیستم پر سروصدا ممکن است نشان‌دهنده نیاز به تعمیر یا تعویض سایر قطعات باشد.به‌عنوان بخشی از یک سرویس، آزمایش نشتی برای تعیین اینکه آیا نشت گاز وجود دارد و از کجا می‌آید انجام می‌شود.

اگر تویوتا شما نیاز به گازسوز داشته باشد، گاز قدیمی حذف می‌شود، هرگونه تعمیر و نگهداری انجام می‌شود و بنزین جدید پمپ می‌شود.

 

استفاده مؤثرتر از کولر خودرو تویوتا

وقتی برای اولین بار سوار ماشین داغ می‌شوید، پنجره‌ها را بازکنید تا مقداری گرما آزاد شود تا کولرگازی شما به‌سختی کار نکند.پس از شروع رانندگی چند دقیقه از حالت چرخش بر روی کنترل‌های تهویه خود استفاده کنید تا هوای داخل کابین به‌سرعت خنک شود. سپس آن را خاموش‌کنید. اگر خودروی شما دارای فناوری توقف/استارت است، ممکن است به دلیل نیاز موتور به ادامه کار کمپرسور تهویه مطبوع، این عملکرد کمتر کار کند.

هنگامی‌که برای شارژ مجدد AC به مکانیکی مراجعه می‌کنید، آن‌ها چیزی بیش از یک ماده مبرد را در کولرگازی شما قرار می‌دهند. آن‌ها همچنین یکرنگ مخصوص اضافه می‌کنند که می‌تواند تحت نور UV ردیابی شود. چرا؟ زیرا مبرد کم اغلب نشانه مشکلات AC شما است نه منبع مشکلات AC شما. بیایید نگاهی دقیق‌تر به نحوه عملکرد سیستم تهویه مطبوع خودرو بیندازیم.

 

آشنایی با سیستم‌های تهویه مطبوع و کولر تویوتا

سازندگان اغلب توصیه می‌کنند که هر 6 ماه یک‌بار تعویض روغن انجام دهید. اکثر خودروها هرچند سال یک‌بار نیاز به شستشوی روغن ترمز دارند . بااین‌حال، هیچ توصیه سازنده‌ای در مورد شارژ مجدد مبرد AC پیدا نمی‌کنید . این به این دلیل است که اکثر خودروها نیازی به شارژ مجدد مبرد ندارند مگر اینکه مشکلی وجود داشته باشد.

 

مبرد شما در یک سیستم مهروموم‌شده بین کمپرسور، کندان سور، شیر انبساط، گیرنده/خشک‌کن و او اپراتور وجود دارد. این مبرد بارها و بارها برای طول عمر وسیله نقلیه شما استفاده می‌کند. به‌این‌ترتیب، مبرد کم نشانه نشتی درجایی از سیستم شما است. تعمیر کولر خودرو مستلزم یافتن و رسیدگی به منبع این نشتی است.

 

پیدا کردن نشت AC خودور تویوتا

مکانیک‌ها چگونه نشت AC خودروی شما را پیدا می‌کنند؟ این‌جایی است که رنگ فوق‌الذکر وارد می‌شود. با مخلوط کردن رنگ با فریون خود در طول شارژ مجدد، مکانیک‌ها می‌توانند بعداً از نور ماوراءبنفش برای ردیابی حرکت آن در سراسر سیستم AC شما استفاده کنند. این فرآیند مشخص می‌کند که فشار کجا از دست می‌رود و مبرد شما چگونه فرار می‌کند.در بیشتر موارد، تعمیر AC شما هفته‌ها (یا حتی ماه‌ها) پس از شارژ مجدد AC شما انجام می‌شود. شما باید وسیله نقلیه خود را در بین دو سرویس رانندگی کنید تا به مبرد زمان بدهید تا قبل از اینکه نشت را آشکار کند.

 

تعمیر سیستم AC  تویوتا

پس از تعیین دقیق منبع نشتی مبرد، مکانیک شما یک طرح تعمیر ایجاد می‌کند. تعمیرات تهویه مطبوع اغلب شامل تعویض قسمت(های) آسیب‌دیده می‌شود. بعدازاینکه سیستم شما مانند جدید کارکرد، تکنسین شما فریون شما را برای آخرین بار پر می‌کند تا AC شما راه‌اندازی شود.

 

جلوگیری از مشکلات تهویه مطبوع خودرو

خوشبختانه، یک سرویس تعمیر و نگهداری معمولی ضروری می‌تواند به جلوگیری از مشکلات تهویه مطبوع خودرو کمک کند – تعویض فیلتر هوای کابین . فیلتر هوای کابین شما گردوغبار، گرده و سایر آلاینده‌های موجود در هوای داخل خودرو را جذب می‌کند. هنگامی‌که فیلتر شما مسدود می‌شود، سیستم AC شما باید برای عبور هوای اجباری سخت‌تر کار کند. این استرس اضافه می‌تواند باعث تسریع یا ایجاد مشکلات تهویه مطبوع شود. تعویض معمولی فیلتر هوای کابین می‌تواند به محافظت از سیستم شما کمک کند و هوای پاک‌تری تنفس کنید.

 

هزینه تعمیر کولر تویوتا

هزینه تعمیر کولر تویوتا در مقایسه با سایر هزینه‌های جاری خودرو با توجه به اینکه معمولاً هر شش ماه یک‌بار انجام می‌شود کمتر است، اما اگر به‌موقع انجام نشود می‌تواند هزینه‌های زیادی برای شما در پی داشته باشد، اگر بدون تعمیر و سرویس اقدام به استفاده از کولر تویوتا کنید، ممکن است به دلیل تجمع هوا در کولر و فشار واردشده به موتور و یا عدم وجود گاز کافی در موتور، کولر خودرو دچار خرابی و اختلال در عملکرد شود. تعویض فیلتر پیش از استفاده از کولر خودرو می‌تواند از بروز خرابی‌ها در کولر و ایجاد هوای مطبوع در خودرو مؤثر باشد.

هنگامی‌که آماده دریافت خدمات تعمیر کولر و سیستم تهویه مطبوع تویوتا موردنیاز تابستان هستید، کارشناسان تعمیرگاه خودروهای آلمانی در خدمت شما هستند. ما خدمات قابل‌اعتماد شارژ AC و تعمیرات تهویه مطبوع خودرو را ارائه می‌دهیم. تمامی انواع مدل‌های خودرو تویوتا در تعمیرگاه خودروهای آلمانی بررسی، تعویض و سرویس می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

——————————————-

راه های ارتباطی با تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

موبایل: ۰۹۱۲۵۶۳۶۸۶۰

اینستاگرام: germany_service_center@

کانال آپارات

کانال یوتوب 

——————————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *