تعمیر گیربکس تویوتا

تعمیر گیربکس تویوتا

گیربکس اتوماتیک تویوتا شما یک سیستم حیاتی در وسیله نقلیه شما است و برای اطمینان از کارکرد طولانی‌مدت نیاز به مراقبت و توجه مناسب توسط شما دارد. بسیاری از مردم نمی‌دانند که گیربکس اتوماتیک ممکن است هزینه بیشتری نسبت به یک موتور داشته باشد. اگر می‌خواهید از تعویض کال گیربکس تویوتا جلوگیری کنید، باید نشانه‌های خرابی گیربکس تویوتا را بدانید تا پس از بروز هر نوع نشانه خرابی سریعاً گیربکس را برای تعمیر به تعمیرگاه‌های معتبر در حوزه گیربکس اتوماتیک انتقال دهید.

تعمیر گیربکس همیشه یکی از تعمیرات سخت و تخصصی در هر خودرو شناخته می‌شود و نیاز به‌دقت و مهارت دارد، بر همین اساس است که در اغلب کشورها مراکزی به‌صورت تخصصی در امر تعمیر و سرویس گیربکس فعال هستند. در ایران نیز مانند سایر کشورها تعمیر گیربکس امری تخصصی به شمار می‌آید و حتماً باید توسط افراد متخصص انجام شود تا نتیجه کار مطلوب باشد و سبب حرکت دوباره خودرو شما و رفع دائمی مشکل گیربکس خودرو شود.

 

تعمیر گیربکس تویوتا در کرج

گیربکس اتوماتیک تویوتا شما یک سیستم بسیار پیچیده مکانیکی و کامپیوتری است. به همین دلیل تعمیر گیربکس اتوماتیک شما می‌تواند گرانتر از موتور شما باشد (بسته به ماشین خاص شما). این بدان معناست که اگر یکی از این علائم ظاهر شد بهتر است به جای نادیده گرفتن یا صبر کردن برای از بین رفتن آن توجه کنید. در صورت غفلت از خدمات آن، ممکن است هزینه و ناراحتی زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

 

تعمیر گیربکس تویوتا در کرج با ضمانت 12 ماهه

تعمیرگاه تخصصی گیربکس تویوتا

رعایت چند نکته ساده، مانند استفاده از درجه صحیح روغن گیربکس در هنگام تعویض گیربکس، به جلوگیری از مشکلات گیربکس اتوماتیک کمک می‌کند. تعمیر گیربکس تویوتا در کنار هزینه زیادی که دارد به‌صرف زمان نیاز دارد و اگر می‌خواهید نتیجه‌بخش باشد باید حتماً توسط افراد متخصص و خبره در حوزه تعمیر گیربکس تویوتا انجام شود.

مدل‌های خودروهای کیا با گیربکس اتوماتیک تولیدشده در ابتدا بسیار ساده بودند، زیرا بیشتر به اجزای مکانیکی خود وابسته بودند. بااین‌حال، نسل جدید خودروهای گیربکس اتوماتیک به مجموعه‌ای از قطعات – مکانیکی، هیدرولیک و الکترونیکی – بستگی دارد که همه باهم هماهنگ هستند. درواقع، زمان‌بندی عالی کلید گیربکس خودروی شما است و اختلال در آن چیزی است که باعث می‌شود گیربکس اتوماتیک شما دچار لرزش شود.

تشخیص مشکلات گیربکس در مورد گیربکس اتوماتیک اولیه بسیار ساده‌تر است، زیرا تعویض ناگهانی دنده‌ها بارزترین علامت آن است. وقتی می‌خواهید به‌صورت دستی تغییر دهید، به شما می‌گوید که تعویض دنده نرم است یا خیر. شما بلافاصله ماشین را به مکانیک مجاز می‌برید که در آنجا عیب رفع شده است و کمترین آسیب به جیب شما وارد می‌شود. متأسفانه معمولاً با گیربکس اتوماتیک این امکان وجود ندارد که از معایب این نوع گیربکس به‌حساب می‌آید. علائم مشکلات گیربکس تویوتا پس از آسیب قابل‌توجهی آشکار می‌شود – که ممکن است کمی دیر باشد. این احتمال وجود دارد که آسیب بزرگ باشد و هزینه تعمیرات قابل‌توجهی برای شما به همراه داشته باشد.

 

مشکلات رایج در گیربکس اتوماتیک

صداهای انتقال

از ماشینی به ماشین دیگر، با توجه به سازنده، سازنده و مکانیک شما متفاوت است. اما یک‌چیز مسلم است: اگر ماشین شما صدای زمزمه، وزوز، وزوز یا تق‌تق می‌دهد، گیربکس مشکل دارد. نادیده گرفتن این صداها فقط به آن‌ها فرصتی می‌دهد که بلندتر شوند.بیشتر نویزهای مربوط به انتقال در سرعت‌های انتقال رخ می‌دهد. در بیشتر موارد در هنگام شتاب یا کاهش سرعت و در موارد بد در حالت بیکار اتفاق می‌افتد. این شدت است که مشکل را تعیین می‌کند. این می‌تواند هر چیزی باشد، از مقدار کم‌روغن کاری گرفته تا چرخ‌دنده‌های تراشه دار.

وسیله نقلیه حرکت نمی‌کند

بدترین مشکل ممکن خرابی سیستم انتقال است، زیرا تنها راه‌حل آن تعمیرات اساسی گیربکس است. اما انتقالی که فوراً خاموش می‌شود، بدون کوچک‌ترین هشداری، این اتفاق بسیار نادر است. بنابراین اگر مشکل بدون هیچ سیگنال دیگری (مانند سروصدا یا تکان دادن هنگام تعویض دنده) رخ دهد، به‌احتمال‌زیاد مشکل چیز دیگری است، مانند میل درایو، اتصال کابل به اهرم دنده یا سوکت شکسته.

انتقال شل/تغییر ناهموار

اگر ماشین شما تعویض نمی‌کند، یا نمی‌توانید پس از تعویض دنده در آنجا بمانید، این می‌تواند نشانه دیگری از خرابی گیربکس باشد. علامت دیگر تکانی است که هنگام تعویض دنده دچار آن می‌شوید. در موارد سخت، هر بار که ماشین دنده عوض می‌کند، احساس می‌کنید که به شما ضربه زده‌اند.

 

هزینه تعمیر گیربکس تویوتا

هزینه تعمیر گیربکس تویوتا پس از بررسی کامل گیربکس مشخص می‌شود، هزینه تعمیر گیربکس بسته به‌جز آسیب‌دیده در خودرو متفاوت است و برای همه‌ی خودروهای تویوتا نمی‌توان یک هزینه ثابت تعمیر در نظر گرفت. حتی زمان موردنیاز برای تعمیر در خودروهای مختلف متفاوت است. در تعمیرگاه خودروهای آلمانی واقع در عظیمیه کرج، ابتدا گیربکس تویوتا توسط تکنسین‌ها بررسی‌شده و قیمت و زمان موردنیاز برای تعمیر کامل گیربکس پس از بررسی گیربکس مشخص می‌شود.

 

روغن گیربکس تویوتا

راننده باید سالانه روغن و فیلتر گیربکس خود را تعویض کند. مایع گیربکس شبیه روغن‌موتور است که به‌مرورزمان ازنظر شیمیایی تجزیه می‌شود. مایع گیربکس اهداف متعددی را انجام می‌دهد. اول‌ازهمه، این محیط هیدرولیک است که به گیربکس اجازه عملکرد می‌دهد. دوم اینکه گیربکس را دائماً روغن‌کاری می‌کند و سایش را کاهش می‌دهد. سوم، انتقال را در حین چرخش تمیز می‌کند. و درنهایت، گرمای تولیدشده در گیربکس را می‌کشد و اجازه می‌دهد تا از طریق کیس یا خنک‌کننده انتقال به بیرون تابش شود. درحالی‌که عملکرد سیال انتقال به‌عنوان یک سیال هیدرولیک باگذشت زمان تغییر نمی‌کند، می‌تواند توانایی خود را برای روان کاری، تمیز کردن و اتلاف گرما در طول زمان از دست بدهد، زیرا سیال تجزیه می‌شود.

هر قطعه مکانیکی در حین استفاده کمی فرسوده می‌شود و زباله‌های تولیدشده سیال را آلوده می‌کند و باعث می‌شود که درواقع به قسمت‌هایی که قرار بود محافظت کند، ساینده شود. به همین دلیل است که ما به‌طور خاص به تغییر فیلتر اشاره کردیم. درحالی‌که شستشوی گیربکس روش خوبی است، اگر ظرف را نیز رها نکنید و فیلتر را عوض نکنید، زباله‌های جمع شده را پاک نمی‌کنید و درنهایت فیلتر مسدود می‌شود. فیلتر مسدود جریان سیال را محدود می‌کند که به گیربکس آسیب می‌رساند. هیچ‌کس روغن‌موتور خود را عوض نمی‌کند و فیلتر را ترک نمی‌کند، اما بارها و بارها شاهد گیربکس‌هایی هستیم که مرتباً شستشو می‌شوند اما همچنان به دلیل گرفتگی فیلتر می‌سوزند.

 

تعویض گیربکس تویوتا

قبل از اینکه مبدل گشتاور را در گیربکس قرار دهید، کمی وقت بگذارید و مقداری ATF را در آن قرار دهید تا به جریان در اولین روشن شدن گیربکس تویوتا کمک کند. مبدل گشتاور باید قبل از اینکه بخواهید گیربکس را روی بلوک موتورسوار کنید،

کامل در گیربکس تویوتا نصب شود. گیربکس را با سفت کردن پیچ های ناقوس به بلوک فشار ندهید. اگر در جای خود قرار نگیرد، ممکن است مبدل گشتاور را به طور کامل در جعبه‌دنده قرار ندهید. اینکمی ذهنی است، اما زمانی که مبدل پایین می‌آید و به طور کامل وارد می‌شود، باید یک‌صدای “thunk” را بشنوید. با قرار دادن مبدل گشتاور روی شفت خروجی گیربکس و چرخاندن آن با فشارثابت شروع کنید. احساس خواهید کرد که از درزگیر جلو، سپس بوش پمپ و درنهایت به داخل پمپ می‌ریزد. باید در رو تور پمپ قفل شود و برای چرخاندن کمی سفت‌تر شود.

وقتی صحبت از فاصله مبدل گشتاور می‌شود، زمانی که گیربکس به‌صورت هم‌سطح روی بلوک موتور نصب می‌شود، باید بین 1/8 تا 3/16 اینچ فاصله بین فلکس پلیت و مبدل گشتاور وجود داشته باشد. اگر فضای زیادی وجود دارد، بین مبدل گشتاور و فلکس پلیت شیم اضافه کنید. اگر مقدار کمتری وجود دارد یا اگر گیربکس شما توسط مبدل گشتاور متوقف شده است، فاصله بسیار کم به این معنی است که مبدل تا انتها وارد گیربکس نمی‌شود و احتمال خرابی پمپ در آینده وجود دارد.

 

هنگامی که گیربکس به طور کامل روی بلوک و در شاسی محکم شد، 5 یا 6 لیتر در لوله پرکنید. موتور را روشن کنید و مایع را به آن اضافه کنید تا زمانی که مقدار کاملی را روی میله نشان دهید. در اکثر گیربکس‌های مدرن، این مقدار درمجموع 11 کوارت یا بیشتر خواهد بود.

 

سروصدای گیربکس تویوتا

برخی از صداهایی که از گیربکس شما می‌آیند می‌تواند ناشی از خراب شدن مایع گیربکس اتوماتیک شما باشد. این مایع کار سنگینی برای روغن‌کاری کردن مقدار شگفت‌انگیزی از چرخ‌دنده‌ها و اجزای مکانیکی دارد. باگذشت زمان و استفاده، آن مایع خاصیت محافظتی خود را از دست می‌دهد و این اصطکاک را متوقف نمی‌کند. اصطکاک چیزی است که به سیستم پیچیده گیربکس اتوماتیک آسیب می‌رساند. برخی از صداها ممکن است مشکلات ساده‌ای به دلیل مایع گیربکس شما باشند، درحالی‌که برخی اوقات ممکن است جدی‌تر باشند. در صورت امکان حتماً روغن گیربکس اتوماتیک خود را بررسی کنید.

آیا ماشین شما از دنده خارج می‌شود یا کشش را از دست می‌دهد؟ اگر چنین است، این‌یک مشکل ایمنی جدی است. اگر گیربکس شما وقتی پشت فرمان هستید در دنده‌ها می‌لغزد و از آن خارج می‌شود و برای جلوگیری از بروز مشکل باید به آن گاز بدهید، ترسناک است.

کامپیوتر ماشین شما به گیربکس می‌گوید که چه زمانی بین یک‌دنده و دنده دیگر تعویض شود. به ماشین شما می‌گوید که چه زمانی نیرو را به چرخ‌های شما ارسال کند. اگر چیزی در اینجا خراب باشد، سیگنال به‌درستی ارسال نمی‌شود.

لیز خوردن دنده‌ها یک مشکل ایمنی جدی است. اگر گیربکس اتوماتیک خودروی شما در دنده‌ها می‌لغزد یا از دنده خارج می‌شود، فوراً به تعمیرگاه گیربکس تویوتا مراجعه کنید.

یکی از مواردی که بیشتر ازآنچه باید می‌بینیم این است که تستر تیونر/داینو با دریچه گاز کامل قفل می‌شود. اگر قدرت موتور و مبدل گشتاور قفل‌شده دارید، قفل نباید با دریچه گاز کامل درگیر شود. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که یک کلاچ قفلی بتواند اسب بخار قابل‌توجهی را با دریچه گاز تمام کند.

اساساً، در اینجا دو گزینه وجود دارد: یا پول را برای مبدل سه دیسکی خرج کنید یا تیونر خود را برنامه‌ریزی کنید که ECM هرگز اجازه قفل شدن مبدل گشتاور کامل را بدهد. این‌یکی از رایج‌ترین دلایل خرابی مبدل گشتاور است که آن‌ها می‌بینند. بچه‌های داینو سعی می‌کنند بهترین خواندنی را که می‌توانند به شما بدهند، بنابراین با دریچه گاز کامل قفل می‌کنند و کلاچ قفل را درست روی داینو می‌سوزند.

اگر با هرکدام از این موارد و مشکلات در گیربکس تویوتا خدو مواجه شدید با ما در ارتباط باشید تکنسین‌های ما در تعمیرگاه خودروهای آلمانی با تخصص و دانش کافی در این حوزه آماده انجام هر نوع تعمیر در گیربکس تویوتا شما هستند.

 

نشانه‌ها و علل خرابی گیربکس تویوتا

نشت مایع گیربکس را بررسی کنید

اگر خودرویی با گیربکس اتوماتیک را می‌رانید و به نظر می‌رسد ماشین شما برای تعویض دنده مشکل دارد، هنگام پارک کردن، زیر آن را چک کنید تا مایع گیربکس اتوماتیک قرمز نشت کند. اگر سطح روغن بسیار پایین باشد ممکن است شروع به سوختن کرده باشد، بنابراین ممکن است قهوه‌ای یا سیاه باشد.

درصورتی‌که روغن گیربکس دستی شما کم باشد، ممکن است در انتخاب دنده دچار مشکل شوید. شما باید روغن را پرکنید و به‌سرعت به تعمیرگاه تخصصی گیربکس  بروید، یا برای پوشش خرابی فوری با ما تماس بگیرید و ما می‌توانیم فورا به شما کمک کنیم.

چراغ‌های هشدار داشبورد را بررسی کنید

چراغ چک موتور روی داشبورد می‌تواند به شما در مورد مشکلات مختلف ازجمله گیربکس معیوب هشدار دهد. این‌یک چراغ هشدار نیست که باید نادیده گرفته شود. سطح مایع خنک‌کننده، روغن و مایع گیربکس را بررسی کنید یا وسیله نقلیه خود را به گاراژ ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر، وبلاگ ما را در مورد چراغ‌های هشدار داشبورد بخوانید که هر راننده بریتانیایی باید بداند.

چرخ‌دنده‌ها پاسخگو نمی‌شوند

اگر در تعویض دنده مشکل دارید، احتمالاً گیربکس شما ایراد دارد.

اگر با اتوماتیک رانندگی می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که خودرو برای مدت طولانی در دنده پایین می‌ماند و اگر با دنده دستی رانندگی کنید، ممکن است متوجه تأخیر بین انتخاب دنده جدید و افزایش دورها شوید. همچنین ممکن است این وسیله نقلیه با سرعت کمتری نسبت به افزایش دورها شتاب بگیرد.

به هر صدای غیرعادی گوش دهید

در صورت شنیدن صداهای غیرعادی از جعبه‌دنده شما ممکن است دچار مشکل شده باشد. به ناله کردن، کوبیدن و کوبیدن گوش کن.

بااین‌حال، این صداها ممکن است ناشی از مشکلات دیگری باشد، شاید یک موتور معیوب، شفت محرک یا اگزوز. بااین‌وجود، زمان سفر به گاراژ فرا خواهد رسید.

مراقب تکان دادن، تکان دادن یا آسیاب کردن باشید

اگر مشکل بلبرینگ گیربکس داشته باشید، ممکن است متوجه شوید که ماشین می‌لرزد، تکان می‌خورد یا ساییده می‌شود.

علائم هشداردهنده گیربکس اتوماتیک شامل تردید، لیز خوردن یا “لرزش” در هنگام تعویض دنده است. کتابچه‌های راهنما بیشتر احتمال دارد که آسیاب شوند.

صداهای تند و ناگهانی و به هم خوردن به‌احتمال‌زیاد ناشی از خرابی پایه موتور و گیربکس است.

ممکن است صدای خنثی وجود داشته باشد

گیربکس غرشی درحالی‌که نول درگیر است معمولاً به این معنی است که مایع گیربکس شما خراب‌شده و نیاز به تعویض دارد. در برخی موارد این می‌تواند نشانه مشکلات بزرگ‌تر وجدی‌تر باشد، بنابراین دریافت کمک حرفه‌ای منطقی است.

بوی سوختن لاستیک می‌تواند نشانه‌ای باشد

اگر متوجه بوی سوختگی یا دود لاستیک مانند شدید، ممکن است مشکل انتقال داشته باشید، به‌خصوص اگر با نشت مایع همراه باشد.

اگر مایع گیربکس بسوزد، گیربکس روغن‌کاری موردنیاز خود را دریافت نمی‌کند و اصطکاک باعث ایجاد گرما در چرخ‌دنده‌ها می‌شود.

ماشین برای تعویض دنده مشکل دارد

این ممکن است ناشی از مایع گیربکس نادرست یا کم، فیلترهای مسدود شده، سنسورهای معیوب یا خرابی شیر برقی باشد.

مراقب لغزش دنده باشید

لغزش دنده نشانه‌ای برای تشخیص آسان است و هشدار می‌دهد که گیربکس اتوماتیک یا گیربکس دستی شما ازکارافتاده و نیاز به توجه متخصص دارد.

کشیدن کلاچ یک مشکل رایج است

کشش کلاچ در خودروهای دستی زمانی اتفاق می‌افتد که دیسک کلاچ و فلایویل با فشار دادن پدال کلاچ به‌طور کامل از هم جدا نمی‌شوند. ممکن است متوجه شوید که این باعث تغییر دنده پر سروصدا یا مشکل در قرار دادن ماشین شما در دنده یک یا عقب می‌شود.

 

برخی از موارد خرابی گیربکس تویوتا شما را تسریع می‌کنند. این موارد عبارت‌اند از:

بی‌توجهی به برنامه تعمیر و نگهداری و استفاده از مایعات ارزان‌قیمت گیربکس تویوتا

احتمالاً قبلاً این مورد را شنیده‌اید، اما دیدن اینکه چقدر مشکل امروزی است، هرگز کافی نیست. بی‌توجهی و انجام ندادن تعمیر و نگهداری منظم، قاتل شماره یک گیربکس به‌خصوص برای گیربکس‌های اتوماتیک است. وقتی گیربکس خود را سرویس می‌کنید، مطمئن شوید که با متخصصانی است که می‌دانند چه می‌کنند.

نادیده گرفتن مشکلات جزئی گیربکس

نادیده گرفتن مشکلات جزئی گیربکس راهی مطمئن برای هموار کردن راه برای هزینه‌ها و مشکلات بزرگ‌تر در آینده است. هر صدا یا عملکرد عجیب‌وغریبی که غیرعادی و تکراری به نظر می‌رسد دلیل کافی برای رزرو قرار ملاقات است. اگر احساس می‌کنید که تعویض بین دنده‌ها دشوارتر از حد معمول است، از مکانیک خود بخواهید در تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده بعدی گیربکس را بررسی کند

جابجایی در حین حرکت

وقتی ماشین شما هنوز در حال حرکت است، هرگز بین پارک، خنثی، دنده‌عقب و رانندگی حرکت نکنید. ماشین شما باید قبل از تعویض دنده کاملاً متوقف شود. اگر در حین حرکت تمایل به تعویض دنده دارید، درخطر ساییدن دنده‌های خود هستید. توقف کنید، سپس تغییر دهید.

گرمای بیش‌ازحد گیربکس شما

گرمای بیش‌ازحد باعث کاهش طول عمر گیربکس اتوماتیک شما می‌شود. موقعیت‌هایی مانند یدک کشی سنگین، آب‌وهوای گرم و رانندگی تهاجمی از چراغ توقف به چراغ توقف، برای گرم کردن بیش‌ازحد گیربکس شما عالی هستند. هنگامی‌که دمای گیربکس به سطوح بحرانی رسید، حتی مایع گیربکس شما شروع به خراب شدن می‌کند. این بدان معنی است که حتی زمانی که گیربکس خنک می‌شود، مایع انتقال شکسته به‌درستی تمام قطعات متحرک را روغن‌کاری نمی‌کند.

بکسل بارهای سنگین

هر خودرو دارای محدودیت یدک‌کش است. دلیلی وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که محدودیت‌ها را می‌شناسید و به آن احترام می‌گذارید. بکسل کردن باری که خیلی سنگین است می‌تواند باعث سرخوردن کلاچ، گرم شدن بیش‌ازحد گیربکس و افزایش سایش موتور شود. به‌طورکلی، بکسل بارهای سنگین هرگز کار آسانی برای انتقال شما نیست.

 

تعمیر گیربکس تویوتا در تعمیرگاه خودروهای آلمانی

در تعمیرگاه خودروهای آلمانی واقع در عظیمیه کرج در کنار تعمیر تخصصی گیربکس تویوتا کلیه فرایندهای مربوط به تعمیر و سرویس موتور و سایر بخش‌های این خودرو محبوب در ایران توس کارشناسان فنی متخصص عیب‌یابی و تعمیر می‌شود.

به‌طورکلی خدمات ما برای تعمیرات مربوط به گیربکس تویوتا شامل موارد زیر می‌شود:

عیب‌یابی

ترمیم کلیه قطعات

تعویض کامل گیربکس

تعویض رون گیربکس

شناسایی نوع گیربکس

تمیز کردن و شست و شوی گیربکس

ترمیم اتصالات گیربکس

سایر خدمات تعمیرگاه خودروهای آلمانی عبارت‌اند از:

ترمیم جلوبندی

تعویض موتور

تعویض گیربکس

تعمیر فیلترها

تعویض سیستم تعلیق

تعویض روغن‌موتور

بررسی سیستم تهویه و خنک‌کننده خودرو

سرویس کامل خودرو

خودروبر رایگان

حمل‌ونقل خودروی شما به مجموعه درصورتی‌که خودرو دچار مشکل شده باشد و روشن نشود بدون دریافت هزینه توسط خودروبر رایگان انجام می‌شود.

ضامنت نامه کتبی

کلیه خدمات ما با ضمانت‌نامه یک‌ساله کتبی ارائه می‌شوند و تا یک سال هر نوع مشکلی در بخش تعمیر شده ایجاد شود بدون دریافت هزینه مجدد بررسی و تعمیر می‌شود.

امتیاز 5 از 5

——————————————-

راه های ارتباطی با تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

موبایل: ۰۹۱۲۵۶۳۶۸۶۰

اینستاگرام: germany_service_center@

کانال آپارات

کانال یوتوب 

——————————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *