تعمیرگاه بورگوارد

تعمیرگاه بورگوارد

شرکت خودروسازی بورگوارد (Borgward) یک شرکت خودروسازی آلمانی است که در سال 1919 توسط کارل بورگوارد در برمن تأسیس شد. این شرکت در دهه 1950 با تولید خودروهای مدل هایی مانند Isabella و Hansa برجستگی یافت و در طول دهه 1960 به دلیل مشکلات مالی و ورشکستگی، فعالیت خود را متوقف کرد.

در سال 2005، نوزاد بورگوارد با نام Carl F.W. Borgward GmbH تأسیس شد و در سال 2008، خودروهای BX7 و BX7 TS را معرفی کرد. این خودروها از طراحی جدیدی برخوردار بودند و از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مانند سیستم‌های هشدار تصادف، کنترل پایداری الکترونیکی و سیستم های ناوبری GPS استفاده می کردند.

از آن زمان به بعد، بورگوارد با معرفی مدل هایی مانند برقی BXi7 و BX6 TS در بازار خودروهای برقی و هیبریدی فعالیت خود را گسترش داده است. همچنین، در سال 2019، بورگوارد مدل های BX5، BX6 و BX7 را در بازار چین معرفی کرد و به بازار خودروسازی جهانی بازگشت.

از جمله ویژگی های برجسته خودروهای بورگوارد، طراحی جذاب و مدرن، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و کیفیت ساخت بالا است. بازگشت بورگوارد به بازار خودروسازی جهانی، نشانگر این است که این شرکت به دنبال بازگرداندن نام و شهرت خود در صنعت خودروسازی است.

تعداد  خودروی بورگوارد محدود است اما همین خودروها نیز به تعمیرگاه بورگوارد برای رفع مشکلات نیاز دارند، در این مرکز استادکاران متخصص می‌توانند آسیب‌های مختلف ایجادشده در این خودرو را شناسایی و رفع کنند. خودروهای بورگوارد در مقایسه با سایر خودروها مانند مرسدس بنز قیمت مناسب‌تری دارند، به همین دلیل فروش این خودروها در ایران از سایر خودروهای آلمانی بیشتر است.

 

تعمیرگاه بورگوارد

بورگوارد یکی از شرکت‌های خودروسازی آلمانی است که در حال حاضر در کشورهای مختلف فعالیت می‌کند. در برخی کشورها، این شرکت دارای تعمیرگاه‌هایی است که به تعمیر و خدمات پس از فروش خودروهای بورگوارد می‌پردازند.

در ایران، بورگوارد تاکنون تعمیرگاه رسمی در کشور ندارد، اما برخی از تعمیرگاه‌های خودرو، خدمات تعمیر و نگهداری خودروهای بورگوارد را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، برخی از تعمیرگاه‌های خودرو در شهرهای بزرگ مانند تهران و شیراز، خدمات تعمیر و نگهداری برخی از مدل‌های بورگوارد را ارائه می‌دهند.

در صورتی که شما صاحب خودروی بورگوارد هستید و نیاز به خدمات تعمیر و نگهداری دارید، بهتر است با تعمیرگاه‌ معتبر ما تماس بگیرید و از خدمات ما استفاده کنید.

 

در تعمیرگاه بورگوارد خدمات زیر ارائه می‌شود:

تعمیر ACC

بسیاری از مدل‌های مختلف خودروهای لوکس اکنون از کروز کنترل تطبیقی ​​استفاده می‌کنند که از سیستم‌های رادار برای تنظیم خودکار سرعت خودرو استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هنگام درگیر شدن، فاصله ایمن را حفظ می‌کند. این کروز کنترل تطبیقی ​​به یک ویژگی محبوب در برندهایی مانند بورگوارد و مرسدس تبدیل‌شده است، به‌خصوص که احتمال خودروهای بدون راننده بیشتر و بیشتر شده است.

برای رانندگان خودروهای بورگوارد در وسایل نقلیه خود که ممکن است با سیستم مشکل داشته باشند یا اگر اصلاً پاسخ نمی‌دهد، تعمیرگاه خودروهای آلمانی مرکز خدماتی است که می‌توانید برای انجام درست‌کار روی آن حساب کنید.  در سفرهای طولانی و ماشین‌سواری، ویژگی‌ای مانند کروز کنترل می‌تواند نجات‌بخش باشد و با کروز کنترل تطبیقی ​​که به شما کمک می‌کند تا شمارا ایمن‌تر نگه دارید، مهم است که قبل از شروع هر سفر طولانی، از سلامت اجزای داخلی خودرو خود اطمینان داشته باشید.

تعویض دینام بورگوارد

دینام خودرو برای شارژ باتری و همچنین سیستم الکتریکی در هنگام کار موتور طراحی‌شده است. اگر مشکلات دینام را تجربه کرده‌اید، به‌احتمال‌زیاد، مشکلات الکتریکی مرتبط با آن را نیز تجربه می‌کنید.

نشانه‌های دینام خراب بورگوارد

تشخیص مشکلات با دینام حداقل می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به‌خصوص اگر ابزار مناسبی در دسترس نداشته باشید. ممکن است در ابتدا مشکل به نظر برسد که باتری است، اما ممکن است دینام باتری را شارژ نمی‌کند. نشانه‌های بد بودن دینام به شرح زیر است:

چراغ‌های جلو کم‌نور

معمولاً وقتی دینام شروع به کار می‌کند، متوجه می‌شوید که چراغ‌های جلو و چراغ‌های روی داشبورد کم‌نور می‌شوند.

چراغ‌های هشدار روشن می‌شوند

معمولاً چراغ هشدار چیزی شبیه GEN یا ALT را نشان می‌دهد. زمانی ظاهر می‌شود که چندین مورد را که توسط سیستم‌های الکتریکی روشن می‌شوند، روشن می‌شوند.

باتری خاموش یا ضعیف

اگر باتری خودرو ضعیف یا مرده باشد، دینام آن را دوباره زنده نمی‌کند. اگرچه اگر باتری را پس از تمام شدن شارژ کرده‌اید و وسیله نقلیه شما هنوز روشن نمی‌شود، احتمالاً مشکل دینام دارید.

بوی عجیب

یک سیستم تسمه دینام شمارا به حرکت درمی‌آورد. یکی از این تسمه‌ها ممکن است بوی سوختن لاستیک بدهد که نشان‌دهنده لغزش روی قرقره دینام است. اگر تسمه را تعویض کرده‌اید و بوی آن همچنان وجود دارد، دینام باید بررسی شود.

لوازم جانبی کند

اغلب با مشکلاتی مانند توقف کند پنجره مواجه خواهید شد. اگر با این مشکلات مواجه شدید، تا زمانی که دینام را تعمیر نکنید از این سیستم‌ها استفاده نکنید.
ما تیمی از تکنسین‌های دارای گواهینامه ASE داریم که مشکل را تشخیص داده و دینام را تعویض یا تعمیر می‌کنند. اگر فکر می‌کنید دینام شما نیاز به بررسی یا تعویض دارد، برای تعیین وقت با کارشناسان ما در تعمیرگاه خودروهای آلمانی تماس بگیرید.

سرویس ترمز

ترمز خودرو یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ایمنی خودرو شماست. مراقبت از ترمزهای خود و رفع مشکلات به‌محض بروز آن‌ها، شمارا در جاده ایمن نگه می‌دارد. در تعمیرگاه خودروهای آلمانی ما گزینه قابل‌اعتمادی برای تعمیر و سرویس ترمز اروپایی هستیم. تکنسین‌های خبره ما می‌توانند در تمامی خدمات و نیازهای تعمیر ترمز شما، از تعویض لنت ترمز گرفته تا شستشوی روغن ترمز و هر چیز دیگری، کمک کنند.

اگر زمانی متوجه مشکلی در ترمز خودرو خود شدید، مانند ضعف آشکار در عملکرد یا به‌طور ناگهانی پدال ترمز روی زمین، مهم است که خودروی خود را در اسرع وقت بررسی کنید. مشکل ترمز می‌تواند به‌سرعت تشدید شود.

هر یک از علائم زیر می‌تواند نشان‌دهنده مشکل ترمز باشد:

  • کمبود در عملکرد
  • پدال احساس اسفنجی می‌کند
  • پدال روی زمین می‌رود
  • صدای جیرجیر هنگام ترمز گرفتن
  • هنگام ترمز گیری خودرو می‌لرزد

اگر با هر یک از مشکلات ذکرشده در بالا مواجه شدید، خودروی خود را در اسرع وقت به تعمیرگاه ما بیاورید. ما یک بازرسی کامل ترمز را برای تعیین علت مشکل انجام خواهیم داد. ما همچنین مطمئن خواهیم شد که وسیله نقلیه شما درزمینهٔ خدمات ترمز به‌روز است تا از بروز هرگونه مشکل عمده در آینده جلوگیری شود.

 

تعمیر موتور بورگوارد

تعمیر موتور خودرو بورگوارد شامل چندین مورد است که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. تعمیر سیستم سوخت‌رسانی: این شامل تعمیر و تعویض قطعات سیستم سوخت‌رسانی مانند پمپ بنزین، فیلتر سوخت و بخش‌های دیگر است.

2. تعمیر و تعویض قطعات موتور: این شامل تعویض قطعات فرسوده و خراب شده مانند تسمه تایمینگ، شمع‌های اشتعال، جلوپنجره و…

3. تنظیم و تعمیر سیستم تزریق سوخت: این شامل تنظیم سیستم تزریق سوخت، تعمیر و تعویض قطعات خراب شده مانند انژکتورها و سنسورهای سوخت است.

4. تعمیر و تنظیم سیستم خنک‌کننده: این شامل تعمیر و تنظیم سیستم خنک‌کننده موتور شامل رادیاتور، پمپ آب و سایر قطعات مرتبط است.

5. تنظیم و تعمیر سیستم تهویه: این شامل تنظیم و تعمیر سیستم تهویه مانند سیستم توربو، سیستم EGR و سایر قطعات مرتبط است.

تعمیر گیربکس بورگوارد

گیربکس یکی از بخش‌های مهم و حیاتی خودرو است که نیاز به نگهداری و تعمیر دارد. برای تعمیر گیربکس خودرو بورگوارد، ابتدا باید دلیل خرابی گیربکس مشخص شود. بعضی از دلایل خرابی گیربکس شامل عواملی مانند استفاده نادرست، نگهداری نامناسب و یا عدم تعویض روغن گیربکس به موقع است.

برخی از خدماتی که تعمیرگاه‌های مجرب می‌توانند در زمینه تعمیر گیربکس بورگوارد ارائه دهند عبارتند از:

  1. تعمیر و تنظیم دوباره گیربکس: در این مورد، تعمیرگاه قطعات خراب شده را تعویض و سپس گیربکس را تنظیم می‌کند تا به عملکرد بهینه خود بازگردد.
  2. تعمیر و تعویض قطعات گیربکس: در بعضی موارد، قطعات گیربکس مانند دیسک و سیم پیچی، باید تعویض شوند، تا گیربکس مجددا به عملکرد بهینه خود بازگردد.
  3. تعویض روغن گیربکس: روغن گیربکس باید به صورت منظم تعویض شود تا از خرابی گیربکس جلوگیری شود. تعمیرگاه می‌تواند روغن قدیمی را تخلیه کند و روغن تازه را جایگزین کند.
  4. تعمیر و تعویض شیفتر: شیفتر یا شیفتور گیربکس، برای تعویض دنده‌ها در گیربکس استفاده می‌شود. در صورتی که شیفتر خراب شود، باید تعمیر یا تعویض شود.

در نهایت، برای تعمیر گیربکس بورگوارد، بهتر است از تعمیرگاه‌هایی با تجربه در تعمیر خودروهای بورگوارد استفاده کنید تا از کیفیت خدمات ارائه شده مطمئن باشید.

تعمیر کنترل پایداری دینامیک

چه از آن به‌عنوان کنترل پایداری پویا (DSC) و چه برنامه پایداری الکترونیکی (ESP) یاد شود، این برنامه یک فناوری کامپیوتری است که با کاهش هرگونه لغزش و از دست دادن کشش، پایداری خودرو را بهبود می‌بخشد. هنگامی‌که صحبت از حفظ کشش در شرایط بارانی یا لغزنده می‌شود، اما همچنین زمانی که جاده‌ها کمتر از حد ایدئال هستند یا هنگام رانندگی با لاستیک‌هایی که کمی قدیمی‌تر هستند، این‌یک ویژگی مهم است. بااین‌حال، هنگام اطمینان از اینکه DSC به‌درستی کار می‌کند و لاستیک‌های شما با آج فراوان برای کنترل محیط‌ها سالم هستند، تعمیر و نگهداری حتی ضروری‌تر می‌شود.

 

تعمیر شیر برقی

استفاده حداکثری از موتور برای لذت بردن از هر چیزی که می‌توانید از وسیله نقلیه لوکس خود داشته باشید بسیار مهم است و علاوه بر آن، حفظ سطح بالای بهره‌وری سوخت برای رانندگان به یک الزام تبدیل‌شده است زیرا قیمت بنزین بالاتر و بالاتر رفته است. دلیل بزرگی که چرا هر دو امکان‌پذیر هستند، توسعه و بهبودهای انجام‌شده در شیر برقی VCT یا شیر برقی زمان‌بندی متغیر میل بادامک بوده است. این امر باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود، به موتور اجازه می‌دهد تا عملکرد بهتری داشته باشد و همچنین در مقایسه با میل بادامک‌های ثابت معمولی در سایر خودروهای استاندارد، بهره‌وری سوخت را بهبود می‌بخشد.

اگر خودروی شما در سطح کمتر از حد مطلوب کار می‌کند یا متوجه شده‌اید که راندمان سوخت شما کاهش می‌یابد، یک‌راه حل اغلب نادیده گرفته می‌تواند تعمیر شیر برقی VCT باشد و به‌جای مراجعه به نمایندگی که در آن 3 تا 4 بازدید پرهزینه لازم است تا درنهایت علت اصلی مشکل را پیدا کنید.

 

تراز چرخ و تعادل تایر

اگر متوجه شدید که وسیله نقلیه اروپایی شما نیاز به تراز چرخ دارد، وسیله نقلیه خود را نزد کارشناسان مورد اعتماد ما بیاورید ادامه رانندگی با چرخ‌های نامناسب می‌تواند منجر به آسیب‌های بیشتر شود که می‌تواند پرهزینه باشد. در تعمیرگاه خودروهای آلمانی واقع در عظیمیه کرج، تعمیر و نگهداری معمول برای سلامت کلی و طول عمر وسیله نقلیه شما حیاتی است. هر بار که خودروی خود را برای تعمیر و نگهداری نزد کارشناسان ما می‌آورید، فرصتی است برای متخصص خودروی شما که خودروی شمارا برای مشکلات دیگری که می‌توانند زودتر تشخیص داده و برطرف کنند، بررسی کند. واردات اروپایی مانند بورگوارد، بی ام و، لندرور و رنج روور نیازمند توجه ویژه است زیرا خودروهایی با کارایی بالا هستند. یکی از حیاتی‌ترین مراحل نگهداری، تراز چرخ و بالانس کردن تایر است.

 

تعمیر نشتی مایع خنک‌کننده

در هر وسیله نقلیه‌ای، نشت مایع خنک‌کننده هرگز نشانه خوبی نیست. اگر متوجه نشت مایع خنک‌کننده شدید، بسیار مهم است که بلافاصله قبل از وقوع خسارات قابل‌توجه توسط مکانیک حرفه‌ای آن را بررسی کنید. در خودروهای لوکس، پیشرفت‌های فنی بیشتر و بیشتری با هر مدل جدید اتفاق می‌افتد، اما این بدان معنا نیست که فناوری به‌تنهایی خودروی شمارا در شرایط اوج نگه می‌دارد. برای مسائلی مانند نشت مایع خنک‌کننده، بهتر است تعمیر آن را به متخصصان بسپارید.

به‌طورمعمول، ممکن است یک درزگیر شل یا شکسته یا یک ترک در یک یراق در زیر کاپوت باشد که منجر به گودال قابل‌توجه مایع خنک‌کننده در خیابان یا در مسیر شما می‌شود. اگر وسیله نقلیه شما به‌طور مشهودی مایع خنک‌کننده نشت می‌کند، فوراً با یکی از مکانیک‌های ما قرار ملاقات بگذارید تا از آسیب‌های طولانی‌مدت زیر کاپوت و همچنین گرمای بیش‌ازحد یا سایر مشکلات مؤثر بر عملکرد جلوگیری کنید.

بااین‌حال، آنچه تعمیرگاه خودروهای آلمانی را از سایر مکانیک‌ها در سراسر منطقه جدا می‌کند، بازرسی‌های عملکرد جامع ما است. با این‌ها، ما می‌توانیم نشت‌های داخلی را پیدا کنیم که اغلب به دلیل ترک یا نشت در سر یا بلوک یا حتی واشر سر اتفاق می‌افتد، تشخیص داده نمی‌شوند. اگر متوجه شدید که برای جلوگیری از داغ شدن بیش‌ازحد خودروی‌تان به‌طور مداوم مایع خنک‌کننده را پر می‌کنید، این می‌تواند یک مسئله حیاتی باشد که باید به‌سرعت برطرف شود.

——————————————-

راه های ارتباطی با تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

موبایل: ۰۹۱۲۵۶۳۶۸۶۰

اینستاگرام: germany_service_center@

کانال آپارات

کانال یوتوب 

——————————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *