تعمیرگاه بی ام و

تعمیرگاه بی ام و

کارخانه خودروسازی بی‌ام‌و (BMW) یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین شرکت‌های تولید خودرو در جهان است. این شرکت آلمانی در سال ۱۹۱۶ تأسیس شده و در حال حاضر خط تولید وسیعی از خودروهای لوکس و عملکرد بالا را در سراسر جهان دارد.

کارخانه بی‌ام‌و در شهر مونیخ آلمان قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های خودروسازی در اروپا شناخته می‌شود. این کارخانه دارای تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوین است که برای تولید خودروهای بی‌ام‌و استفاده می‌شود. همچنین، بی‌ام‌و از مواد با کیفیت بالا برای ساخت قطعات و تجهیزات خودرو استفاده می‌کند.

بی‌ام‌و در سطح جهان شناخته شده به خاطر خودروهای لوکس ورزیده، خودروهای عملکرد بالا و خودروهای الکتریکی است که در بازار جهانی عرضه می‌شوند. این شرکت در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲.۳ میلیون خودرو تولید کرده است.

بیشتر خودروهای بی‌ام‌و در طراحی آن‌ها از قطعات فلزی، پلاستیکی و کامپوزیتی استفاده می‌شود که با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در کارخانه تولید می‌شوند. همچنین، بی‌ام‌و در روند تولید خودروهای الکتریکی نیز پیشگام است و برای تولید این خودروها از فناوری‌های پیشرفته و باتری‌های لیتیوم‌یونی استفاده می‌کند.

در کل، کارخانه بی‌ام‌و به دلیل تمرکز بر روی کیفیت، عملکرد بالا و طراحی زیبا، یکی از بهترین کارخانه‌های خودروسازی در جهان است و برای تولید خودروهای بی‌ام‌و با کیفیت بالا، همواره تلاش می‌کند.

بر کسی پوشیده نیست که کارکرد خودروهای بی ام و گران و لوکس هستند، بنابراین قابل درک است که بخواهید با انجام تعمیرات خودرو در هزینه خود صرفه جویی کنید. تعمیرگاه بی ام و در کرج یکی از مراکز معتبر در ایران برای تعمیر انواع و مدل های مختلف خودرو بی ام و است. کار بر روی خودرو های بی ام به دلیل پیچیدگی آنها سخت است، اما نه بیشتر از سایر خودروهای پیچیده و مدرن. ب‌ام‌و‌های قدیمی با موتورهای ساده‌تر در واقع کار کردن با آنها بسیار آسان است. بنابراین بی‌ام‌وهای مدرن می‌توانند چالش‌برانگیز باشند، اما آیا هر مکانیکی می‌تواند روی یک بی ام و کار کند؟

تعمیرگاه بی ام و تنها مرکزی که می‌توانید خودروی خود را با خیال راحت و بدون دغدغه از خرابی مجدد خودرو به آن منتقل کنید. خودروهای برند بی ام و قیمت‌های بسیار بالایی دارند و همین عامل تعمیر این خودرو را ها حساس‌تر و سخت‌تر از خودروهای رایج در بازار خودروسازی می‌کند، خودروهای بی ام و با توجه به هدف تولید خودرو شتاب و عملکردهای مختلفی دارند که ناشی از تفاوت در قطعات داخلی خودرو است، بدیهی است که دانش کافی در ارتباط با این قطعات و تفاوت بین خودروها را تنها استادکاران ماهر دارا می‌باشند. در تعمیرگاه بی ام و هر نوع خدمتی که برای تعمیر و سرویس خودرو بی ام و شما نیاز باشد به‌صورت تخصصی ارائه می‌شود در ادامه کمپرسور  و کولر خودروهای بی ام و و  خرابی مربوط به آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

این مورد و سایر مواردی که باید در ارتباط با تعمیر و انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر انواع خودرو های بی ام مد نظر داشته باشید را در ادامه این مقاله بررسی خواهیم کرد.

تعمیرگاه بی‌ام و بهترین و تخصصی ترین فضا برای تعمیر و سرویس خودرو‌های بی‌ام وبرای مالکانی است که به دنبال تعمیر و سرویس درست و تخصصی خودروی بی‌ام و خود هستند، تعمیر خودرو‌های بی‌ام و در تعمیرگاه خودرو‌های آلمانی براساس ساختار هر قطعه در خودرو و با توجه به عمر هر قطعه انجام می‌شود.

بی‌ام و در دسته برند‌های لوکس قرار دارد و بر همین اساس تعمیر و سرویس هر بخش در این خودرو نیز سخت تر از سایر خودرو‌های رایج در بازار خصوصا خودرو‌های ایرانی است.

اگر صاحب خودرو بی‌ام و  هستید، مهم است که تفاوت بین تعمیر و نگهداری خودرو و تعمیر خودرو را بدانید . هر دوی این موارد برای عملکرد کلی مهم هستند، اما عملکردهای متفاوتی دارند.

تعمیر bmw در کرج
تعمیر bmw در کرج

تعمیر و نگهداری سرویس منظمی است که برای وسیله نقلیه شما مورد نیاز است در حالی که تعمیرات خودرو زمانی انجام می‌شود که وسیله نقلیه شما به درستی کار نمی‌کند. دفترچه راهنمای مالک شما فهرستی از برنامه‌های تعمیر و نگهداری با توصیه‌هایی در مورد آنچه که باید انجام شود و چه زمانی انجام شود، دارد. رایج ترین تعمیر و نگهداری منظم که همه نام آن را شنیده‌اند، تعویض روغن است. با این حال این تنها سرویسی نیست که برای عملکرد خودروی شما بسیار مهم است.

در اینجا لیستی از تعمیر و نگهداری معمول خودرو مورد نیاز برای حفظ ظاهر خودروی شما آمده است:

تعویض روغن

باتری

ترمز

لاستیک

سیال فرمان فرمان

فیلتر سوخت

خنک کننده

تسمه موتور و تسمه تایم

شمع ها

بسیاری از مشتریان به دلایل مختلف تعمیر و نگهداری را به تاخیر می‌اندازند. آنها ممکن است فکر کنند که این کار غیر ضروری است، ممکن است برای آوردن وسیله نقلیه خود بیش از حد شلوغ باشند، ممکن است بخواهند پرداخت هزینه خدمات خودرو را به تعویق بیندازند، یا ممکن است متوجه نباشند که انجام تعمیرات در حال حاضر می‌تواند با اجتناب از تعمیرات در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه شود.

به طور خلاصه: انجام تعمیر و نگهداری منظم خودکار به شما کمک می‌کند تا سواری خود را روان نگه دارید و از تعمیرات پرهزینه در جاده جلوگیری کنید.همه‌ی افراد دانش کاملی در مورد ساختار هر بخش درخودرو ندارند، اینکه شما به عنوان مالک خودرو بی‌ام ونسبت به بخش‌های داخلی و ساختار هر بخش اطلاعاتی نداشته باشید عیب نیست، بهتر است در صورت بروز هر مشکل در هر بخش از خودرو برای بررسی کامل خودرو را به مراکز تخصصی تعمیر بی‌ام و ببرید.

تعمیر و نگهداری یک سرویس منظم است که به افزایش عمر وسیله نقلیه شما کمک می‌کند، در حالی که تعمیر خودکار زمانی است که یک قطعه یا روغن خودرو عملکرد کاملی ندارد و به تعمیر نیاز دارد.

بدون تعمیر و نگهداری مناسب، تعمیرات گران قیمت ممکن است مورد نیاز باشد. به عنوان مثال، تعویض تسمه تایم یک روش ساده است که معمولاً در حدود 60000 کیلومتر انجام می‌شود. اگر تسمه تایم خود را تعویض نکنید، ممکن است در بدترین زمان پاره شود و در کنار جاده سرگردان شوید. یکی از راه‌های جلوگیری از قبض تعمیرات گران قیمت، پیگیری تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی شده است. البته، حتی با تعمیر و نگهداری منظم، ممکن است خودروی شما در دوره‌ای از عمر خود نیاز به تعمیر داشته باشد.

 

تعمیرگاه بی ام و

تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و به طور کلی توسط شرکت بی‌ام‌و مدیریت و اداره می‌شوند و به مراقبت از خودروهای بی‌ام‌و می‌پردازند. این تعمیرگاه‌ها در سراسر جهان وجود دارند و از تجهیزات و قطعات اصلی بی‌ام‌و برای تعمیر خودروهای بی‌ام‌و استفاده می‌کنند.

تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و از کارشناسان ماهر و متخصص در زمینه تعمیر و نگهداری خودرو برخوردارند که با استفاده از مهارت و تجربه خود، خودروهای بی‌ام‌و را تعمیر و رفع اشکالات آن‌ها را انجام می‌دهند. همچنین، این تعمیرگاه‌ها از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوین برای تعمیر خودروهای بی‌ام‌و استفاده می‌کنند.

در تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و، خدمات مختلفی ارائه می‌شود که شامل تعمیرات عمومی، تعمیرات بدنه، تعمیرات موتور، تعمیرات گیربکس، تعمیرات ترمز، تعمیرات سیستم صوتی و تعمیرات الکتریکی می‌شود. همچنین، این تعمیرگاه‌ها خدمات مختلفی مانند تعویض روغن و فیلتر، تعویض تایر، تعویض ترمز و تعویض باتری را نیز ارائه می‌کنند.

به علاوه، تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و از خدمات پشتیبانی مشتریان نیز برخوردارند و مشتریان می‌توانند با تماس با این تعمیرگاه‌ها از خدمات پشتیبانی فنی و مشاوره‌ای استفاده کنند. همچنین، بی‌ام‌و خدمات مربوط به گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

تعداد تعمیرگاه بی ام و در ایران خصوصاً کرج بسیار کم و محدود هستند، تعمیرگاه به مرکزی تخصصی گفته می‌شود که در امر سرویس و تعمیر انواع قسمت‌های خودرو فعالیت می‌کند، در تعمیرگاه بی ام و همه‌ی انواع خدمات مربوط به این خودروها توسط افراد متخصص انجام می‌شوند. نمی‌توان به هر مرکزی که در امر تعمیر خودرو فعال است تعمیرگاه خودرو گفت. تعمیرگاه‌های خودرو مراکز تخصصی هستند که دارای نیروی متخصص، ابزار و قطعات موردنیاز برای بررسی و سرویس خودرو هستند و تمامی خدمات با ضمانت‌نامه ارائه می‌شوند.

تعمیر موتور بی ام و 528
تعمیر موتور بی ام و 528

تعمیرگاه تخصصی بی ام و

در تعمیرگاه‌های بی ام و انواع خدمات مربوط به تعمیر و سرویس بخش‌های مختلف خودروهای این برند انجام می‌شوند. تعمیرات مربوط به بی ام و در دسته‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند، تعمیر موتور، تعمیر سیستم برقی، تعمیر فن و کولر خودرو،  تعمیر سانروف، تعمیر گیربکس و صافکاری و نقاشی بدنه‌ی خودرو. در تعمیرگاه بی ام و کلیه‌ی این خدمات در بخش‌های مختلف و توسط افرادی که در هر حوزه تسلط کامل و کافی رادارند انجام می‌شود.

در برخی از موارد آسیب ایجادشده در خودرو قابل تعمیر نیست، درنتیجه باید قطعه‌ی موردنظر تعویض شود، پیدا کردن قطعات اصل خودروهای خارجی در ایران به‌مراتب از سایر کشورها به دلیل تحریم‌ها و عدم نمایندگی مستقیم برند بی ام و سایر برندها سخت تر و مشکل تر است.

در تعمیرگاه بی ام و تمامی قطعات موردنیاز خودروهای بی ام و برای تعمیر و سرویس خودرو موجود هستند، همگی این قطعات اصل و تولید خود برند هستند به همین دلیل شاید قیمت بالاتری نسبت به باقی تعمیرگاه‌ها مراکز برای خدمات داشته باشند اما استفاده از نیروی متخصص و قطعات اصل سبب می‌شود تا خودروی شما کاملاً تعمیر شود و نیازی به هزینه دوباره وجود نداشته باشد.

 

سرویس بی ام و

در تعمیرگاه بی ام و علاوه بر تعمیر خودرو، سرویس خودرو نیز انجام می‌شود سرویس بی ام و عبارت است از بررسی تمامی اجزا و بخش‌های مختلف خودرو بررسی سلامت و میزان کارایی هر بخش.

سرویس سیستم برقی

در خودروهای اتوماتیک امروزی سیستم برقی نقش اساسی را ایفا می‌کند تمامی قسمت‌های موجود در خودروهای بی ام و در حال حاضر وابسته به سیستم برقی خودرو هستند و هرگونه قطعی و مشکل در سیستم برقی خودرو سبب بروز خرابی و مشکل در کل خودرو می‌شود. در حین سرویس خودرو سرویس برقی بی ام و در موقعیت‌های مشابه شبیه‌سازی‌شده و تست می‌شود.

سرویس سانروف

سانروف خودرو بخشی است هک در سال‌های اخیر به خودروها اضافه‌شده است، سانروف درواقع نوعی از سقف خودرو است که به‌صورت کامل یا نیمه‌باز می‌شود، در خودروهای برند بی ام و نیز از سانروف استفاده می‌شود سانروف بی ام و اتوماتیک است و دارای موتور جداگانه برای باز و بسته کردن سقف است، موتور سانروف، سیستم برقی و اتصالات سانروف ازجمله مواردی هستند که در زمان سرویس بی ام و بررسی می‌شوند.

خودروهای المانی در ایران محدود هستند و این عامل سبب می‌شود تا تعمیر و سرویس این خودروها سخت باشد، تعمیرگاه خودروهای آلمانی در عظیمیه کرج تنها مرکز تخصصی فعال در امر تعمیر و سرویس انواع خودروهای آلمانی است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

تعمیرگاه بی ام و در کرج

تعمیرگاه ها یکی از اصلی ترین و بهترین مراکز برای تعمیر تخصصی انواع خودرو ها هستند، تعمیرگاه در واقع مکانی امن و قابل اعتمائ است که شما می توانید با اطمینان از تخصص تکنسین ها در امر تعمیر انواع آسیب های داخلی و خارجی خودرو و استفاده از قطعات اصل و با کیفیت خودروی خودتان را برای تعمیر به این مراکز منتقل کنید. تعداد تعمیرگاه هایی که به صورت تخصصی در امر تعمیر خودرو های بی ام فعالیت میکنند محدود است لذا دقت بالا در امر انتخاب تعمیرگاه مناسب برای خودرو بی ام و از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعمیر بی ام و
تعمیر بی ام و

تعمیر تضمینی بی ام و

تعمیرگاه بی ام و مرکزی تخصصی است که به‌صورت فعال در امر انواع تعمیرات موردنیاز برای خودرو بی ام و فعالیت می‌کند، در تعمیرگاه بی ام و خدمات مختلفی ارائه می‌شوند ازجمله تعمیر گیربکس، تعمیر موتور، تعویض قطعات در صورت خرابی و سرویس کامل انواع قسمت‌های خودرو.

 

مزایا و معایب بی ام و

بی ام و یکی از محبوب‌ترین برندهای خودرو در جهان است و دارای مزایا و معایب خاص خود می‌باشد. در زیر به برخی از مزایا و معایب بی ام و اشاره می‌کنیم:

مزایا:
– طراحی زیبا و جذاب
– کیفیت ساخت بالا و استفاده از مواد با کیفیت برای ساخت خودرو
– عملکرد بالا و قدرتمندی که از موتور‌های بی ام و به دست می‌آید
-جهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوین در داخل خودرو
– رانندگی راحت و آسان با خودروهای بی ام و

معایب:
– قیمت بالای خودروهای بی ام و نسبت به برندهاییگر
– هزینه تعمیر و نگهداری بالا به دلیل استفاده از قطعات با کیفیت بالا و تکنولوژی پیشرفته
– مصرف سوخت بالا در برخی مدل‌های بی ام و
– برخی از مدل‌های بی ام و دارای فضای داخلی کوچک و نامناسب هستند

به طور کلی، بی ام و یکی از برندهای محبوب و معتبر در صنعت خودروسازی است که خودروهای با کیفیت و عملکرد بالا تولید می‌کند. با این حال، هزینه بالای خودروهای بی ام و و هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها می‌تواند برای برخی افراد مشکل ساز باشد.

تعمیرگاه bmw
تعمیرگاه bmw

تعمیر گیربکس بی ام و

گیربکس یکی از اجزای اصلی خودروهای بی‌ام‌و است که به منظور انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها استفاده می‌شود. در صورتی که گیربکس خودرو بی‌ام‌و شما با مشکل مواجه شده باشد، تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و می‌توانند اقدام به تعمیر گیربکس خودرو شما کنند.

تعمیر گیربکس بی‌ام‌و به دلیل پیچیدگی و فنی بودن این قطعه، نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. برای تعمیر گیربکس بی‌ام‌و، ابتدا تعمیرکار باید با استفاده از دستگاه‌های تخصصی، عیب یابی را انجام دهد و پس از تشخیص عیب، باید قطعات دچار عیب را تعویض کند.

در تعمیر گیربکس بی‌ام‌و معمولاً از قطعات اصلی بی‌ام‌و استفاده می‌شود و در صورت نیاز به تعویض قطعات، باید قطعات معادل با کیفیت بالا و با استانداردهای بی‌ام‌و تعویض شود. همچنین، تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و برای تعمیر گیربکس از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که تعمیر گیربکس بی‌ام‌و معمولاً زمان زیادی را به خود می‌گیرد و هزینه‌های بالایی را نیز در بر دارد. بنابراین، بهتر است همواره در صورت وجود هرگونه مشکل در گیربکس خودرو بی‌ام‌و، به یک تعمیرگاه بی‌ام‌و مراجعه کرده و تعمیرات لازم را انجام دهید.

یکی از خدماتی که در تعمیرگاه بی ام و ارائه می‌شود، تعمیر گیربکس خودرو است، گیربکس بی ام و به دلیل کارکردی روزانه‌ای که دارد دائماً در معرض خرابی قرار دارد، درصورتی‌که سرویس خودرو به‌موقع انجام نشود، احتمال خرابی گیربکس به‌مراتب بیشتر می‌شود. یکی از قسمت‌هایی که دائماً در گیربکس بی ام و در معرض خرابی قرار دارد، روغن گیربکس است. روغن گیربکس به‌عنوان سیال بین قطعات داخلی خودرو عمل می‌کند، اگر روغن گیربکس فاسد شود یا حد از معمول کمتر شود، عملکرد اجزای داخلی گیربکس دچار اختلال می‌شود و دنده‌ها به‌درستی عوض نمی‌شوند.

یادآوری می‌کنیم که تعویض روغن گیربکس به‌غیراز تعویض روغن هیچ شباهتی به تعویض روغن‌موتور ندارد.

تعویض روغن گیربکس بی ام و به این دلیل است که هنگام کار گیربکس، روغن برای روان کاری کل مکانیسم استفاده می‌شود. این روغن زمانی که بیش‌ازحد استفاده می‌شود یا زمانی که سطح آن کافی نیست، مثلاً به دلیل نشتی، باید تعویض شود. علائمی را که به شما می‌گوید زمان تخلیه گیربکس خود را از دست ندهید  ! هر ثانیه مهم است، زیرا اگر روغن بیش‌ازحد استفاده شود یا خیلی کم وجود داشته باشد، گیربکس می‌تواند خیلی سریع آسیب ببیند و باعث آسیب بزرگ شود که می‌تواند به‌سرعت گران شود.

فرکانس تعویض روغن گیربکس با توجه به توصیه‌های سازنده متفاوت است. به‌طور متوسط ​​هر 60000 کیلومتر باید تعویض شود. بااین‌حال، این فقط مربوط به گیربکس‌های خودکار است. برای گیربکس‌های دستی به‌جز در چند مورد خاص نیازی به تعویض روغن نیست.

علائمی که باید را از وضعیت گیربکس خودآگاه می‌کنند به شرح زیر هستند:

تعویض دنده دشوار می‌شود، چه هنگام راه‌اندازی و چه در زمان گرم. بدتر: هنگام جابجایی یا تلاش برای جابجایی صدای جیرجیر می‌شنوید.

دنده‌ها در حین رانندگی ناگهان می‌پرند. این جدی است: نه‌تنها خطرناک است و می‌تواند باعث تصادف شود، بلکه مهم‌تر از همه به این معنی است که گیربکس شما آسیب می‌بیند. نشتی مطمئناً دلیل سطح ناکافی روغن است.

در گیربکس خودکار، زمان واکنش استارت سرد طولانی‌تر و غیرعادی را مشاهده می‌کنید.

به این سیگنال‌ها توجه کنید: گیربکس شما طول عمر بسیار خوبی دارد، اما اگر از آن سوءاستفاده کنید، می‌تواند شمارا مجبور به پرداخت هزینه کند. پس‌ازاینکه تعویض روغن را برای مدت طولانی به تعویق انداخته‌اید، گیربکس را مجبور کرده‌اید یا سال‌ها کار سختی را انجام داده‌اید، ممکن است مجبور شوید گیربکس خود را نزد مکانیک ببرید.

 

تعمیر موتور بی ام و

موتور یکی از اجزای اصلی خودروهای بی‌ام‌و است که برای تولید قدرت و انرژی برای حرکت خودرو استفاده می‌شود. در صورتی که موتور خودرو بی‌ام‌و شما با مشکل مواجه شده باشد، تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و می‌توانند اقدام به تعمیر موتور خودرو شما کنند.

تعمیر موتور بی‌ام‌و به دلیل پیچیدگی و فنی بودن این قطعه، نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. برای تعمیر موتور بی‌ام‌و، ابتدا تعمیرکار باید با استفاده از دستگاه‌های تخصصی، عیب یابی را انجام دهد و پس از تشخیص عیب، باید قطعات دچار عیب را تعویض کند.

در تعمیر موتور بی‌ام‌و معمولاً از قطعات اصلی بی‌ام‌و استفاده می‌شود و در صورت نیاز به تعویض قطعات، باید قطعات معادل با کیفیت بالا و با استانداردهای بی‌ام‌و تعویض شود. همچنین، تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و برای تعمیر موتور از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که تعمیر موتور بی‌ام‌و معمولاً زمان زیادی را به خود می‌گیرد و هزینه‌های بالایی را نیز در بر دارد. بنابراین، بهتر است همواره در صورت وجود هرگونه مشکل در موتور خودرو بی‌ام‌و، به یک تعمیرگاه بی‌ام‌و مراجعه کرده و تعمیرات لازم را انجام دهید. همچنین، برای افزایش عمر و کارایی موتور خودرو بی‌ام‌و، بهتر است به طور منظم تعویض روغن و فیلتر هوای موتور و انجام سرویس‌های منظم موتور اقدام کنید.

موتور منبع انرژی خودرو است، تعمیر موتور حتماً باید توسط افراد متخصص انجام شود، تعمیر موتور خودرو قسمت‌های متفاوتی را شامل می‌شود که بسته به میزان خرابی و آسیب ایجادشده در موتور بی ام و نوع آسیب، نوع تعمیرات موردنیاز باهم تفاوت دارند.

تعویض روغن‌موتور مانند روغن گیربکس یکی از رکن‌های اصلی تعمیر موتور خودرو است، تعویض روغن‌موتور خودرو به شما این امکان را می‌دهد که باک روغن‌موتور را از محتویات آن خالی کنید تا روغن مصرف‌شده را جایگزین کنید. در حین تخلیه، مخزن روغن و مدار کاملاً خالی می‌شوند. در مرحله بعد، روغن‌موتور جدید در ماشین شما ریخته می‌شود، به‌طوری‌که مقدار آن بین حداقل و حداکثر سطح پروب است.

 

ما همچنین از تمیز کردن موتور برای تعیین تخلیه ماشین صحبت می‌کنیم. این عملیاتی است که در تعمیرات اساسی هر سازنده انجام می‌شود. تعویض روغن همیشه با تعویض فیلتر روغن همراه است زیرا می‌توان آن را با ناخالصی‌های انباشته‌شده پر کرد که مانع از فیلتر شدن صحیح آن می‌شود. فیلتر روغن می‌تواند به‌صورت کارتریج یا پیچ و مهره‌ای با کارتریج فیلتری که در محفظه فلزی ادغام‌شده باشد. انتخاب روغن‌موتور باید با توجه به اطلاعات دفترچه تعمیر و نگهداری خودرو شما انجام شود. زیرا هر روغن‌موتور دارای سطح ویسکوزیته و کیفیت متفاوتی است. علاوه بر این، باید استاندارد روغن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با خودروی شما سازگار است.

تعویض روغن خودرو بیش از هر چیز اجازه می‌دهد تا روغن‌موتور موجود در مدار متصل به قسمت‌های ضروری موتور جایگزین شود. روغن‌موتور برای روان کاری موتور ضروری است زیرا باعث کاهش اصطکاک قطعات فلزی بین آن‌ها می‌شود.

در صورت عدم روان کاری، این قطعات می‌توانند تخریب‌شده و به موتور آسیب برسانند. روغن‌موتور چندین عملکرد کلیدی را انجام می‌دهد مانند:

روغن‌کاری قسمت‌های مکانیکی موتور: به عناصر مختلف اجازه می‌دهد تا بدون خطر به هم خوردن به‌آرامی کار کنند.

تخلیه ناخالصی‌ها: تمام ذرات فلزی، باقی‌مانده احتراق و کثیفی موجود در موتور را از بین می‌برد.

محافظت از اندام‌های داخلی در برابر خوردگی: دارای قدرت ضد خوردگی قوی است.

خنک‌کننده موتور بهبودیافته: به لطف عملکرد روان کاری آن، از گرم شدن بیش‌ازحد موتور جلوگیری می‌کند.

تخلیه روغن‌موتور بی ام و یک عملیات ضروری برای جلوگیری از رانندگی با سطح روغن خیلی پایین یا روغن خیلی قدیمی است که مانع از انجام درست عملکرد آن می‌شود. اگر تعویض روغن به‌صورت دوره‌ای انجام نشود، موتور مسدود می‌شود و سوخت بیش‌ازحد مصرف می‌شود. درنهایت، این مشکل می‌تواند منجر به خرابی کامل موتور به دلیل عدم روغن‌کاری شود.

 

تعمیر بلبرینگ بی ام و

یاتاقان‌های چرخ قطعات مکانیکی هستند که ارتباط بین چرخ و توپی را فراهم می‌کنند. اگر بلبرینگ چرخ خودرو شما معیوب است، نباید منتظر خرابی کامل بلبرینگ خودرو باشید، باید پیش از خرابی کامل بلبرینگ خودرو را سرویس و تعمیر کرد.

ایمنی شما حرف اول را می‌زند! قبل از تعویض بلبرینگ چرخ، مهم است که ماشین خود را روی یک سطح افقی پارک شود تا لیز نخورد یا تعادل خود را از دست ندهد. برای محکم کردن چرخ‌هایی که روی آن‌ها کار نمی‌کنید، با گیره چرخ‌های سنگین محکم کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر بلبرینگ چرخ جلو را عوض کنید، هر دوچرخ عقب را خفه خواهید کرد.

انبردست با نوک مربوط به مهره‌هایی که می‌خواهید بردارید، سپس تمام مهره‌ها را از چرخ بازکنید بدون اینکه کاملاً آن‌ها را بردارید.

تعمیرگاه خودروهای المانی به‌عنوان مرکزی تخصصی در حوزه تعمیر انواع خودروهای آلمانی خصوصاً خودرو برند بنز فعالیت می‌کند، دارا بدون انواع ابزارهای موردنیاز در حوزه تعمیر گیربکس و کادری مجرب مزیت اصلی تعمیرگاه خودروهای آلمانی در عظیمیه کرج است.

تعمیر موتور بی ام و x3
تعمیر موتور بی ام و x3

بهترین تعمیرگاه بی ام و

در تعمیرگاه تخصصی بی ام و انواع تعمیرات مربوط به موتور، سیستم تعلیق،  کمک بادی ، جلوبندی ، گیربکس ، صافکاری و …. توسط افراد متخصص انجام می شوند. تعمیر بی ام و قرایندی چند مرحله ای است و باید تمامی گام ها برای تعمیر بی ام و مورد توجه قرار گیرند تا نتیجه ی نهایی کار مورد قبول باشد.

 

تعمیر گیربکس بی ام و

گیربکس یکی از اجزای اصلی خودروهای بی‌ام‌و است که به منظور انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها استفاده می‌شود. در صورتی که گیربکس خودرو بی‌ام‌و شما با مشکل مواجه شده باشد، تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و می‌توانند اقدام به تعمیر گیربکس خودرو شما کنند.

تعمیر گیربکس بی‌ام‌و به دلیل پیچیدگی و فنی بودن این قطعه، نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. برای تعمیر گیربکس بی‌ام‌و، ابتدا تعمیرکار باید با استفاده از دستگاه‌های تخصصی، عیب یابی را انجام دهد و پس از تشخیص عیب، باید قطعات دچار عیب را تعویض کند.

در تعمیر گیربکس بی‌ام‌و معمولاً از قطعات اصلی بی‌ام‌و استفاده می‌شود و در صورت نیاز به تعویض قطعات، باید قطعات معادل با کیفیت بالا و با استانداردهای بی‌ام‌و تعویض شود. همچنین، تعمیرگاه‌های بی‌ام‌و برای تعمیر گیربکس از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که تعمیر گیربکس بی‌ام‌و معمولاً زمان زیادی را به خود می‌گیرد و هزینه‌های بالایی را نیز در بر دارد. بنابراین، بهتر است همواره در صورت وجود هرگونه مشکل در گیربکس خودرو بی‌ام‌و، به یک تعمیرگاه بی‌ام‌و مراجعه کرده و تعمیرات لازم را انجام دهید. همچنین، برای افزایش عمر و کارایی گیربکس خودرو بی‌ام‌و، بهتر است به طور منظم تعویض روغن گیربکس و انجام سرویس‌های منظم گیربکس اقدام کنید.

در گیربکس، شفت شمارنده با استفاده از چند دنده به کلاچ له می شود. بنابراین شفت شمارنده همیشه در شرایط کار قرار دارد. هنگامی که شفت شمارنده با استفاده از چرخ دنده های مشبک با شفت اصلی تماس پیدا می کند، شفت اصلی با توجه به نسبت دنده شروع به چرخش می کند. هنگامی که راننده می خواهد ضریب دنده را تغییر دهد، به سادگی پدال کلاچ را فشار دهید که میل پیشخوان را با موتور جدا می کند و با استفاده از اهرم تعویض دنده، شفت اصلی را با میل پیشخوان با نسبت دنده دیگری متصل می کند.اگر هر کدام از این بخش ها و اتصالات بین آن ها دچار اختلال و قطعی شوند عملکرد گیربکس اتوماتیک بی ام و دچار اختلال شده و در برخی از موارد خودرو به صورت کامل ازحرکت می ایستد.

در تعمیرگاه بی ام و گیربکس و تمامی اجزای آن از جمله شفت شمارنده ، شفت کلاچ ، شفت اصلی ، دنده ، بلبرینگ و اتصالات برقی بین آن ها در ابتدا بررسی می شوند تا گیربکس عیب یابی شود سپس بسته به نوع آسیب و بخشی که دچار آسیب شده است روش مورد نظر برای تعمیر گیربکس اتخاذ می شود. علت اصلی اغلب خرابی های گیربکس بی ام و عدم تعویض به موقع روغن گیربکس یا استفاده از روغن گیربکی بی کیفیت است. روغن گیربکس نقش روان کننده را ایفا میکند و سبب می شود تا قطعات گیربکس به درستی و بدون مشکل روی هم حرکت کنند، اگر سطح روغن گیربکس کاهش پیدا کند و دچار سوختگی شود نمی تواند کارایی خود را حفظ کند و قطعات دچار سایش و در نهایت خرابی و شکستگی می شوند.

 

تعمیر موتور بی ام و

موتور یکی از اجزای اصلی در هر خودرو است به طوری که در زمان خرید حتما در مورد نوع موتور خودرو و میزان کارایی و سرعت آن سوال می شود. موتور به عنوان منبع تولید قدرت و نیرو در خودرو شناخته می شود و اگر موتور خودرو درست نباشد یا شتاب کافی را نداشته باشد خودرو توان حرکت خود را از دست می دهد لذا تعمیر موتور بی ام و اهمیت بسیار بالایی دارد و حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود.

بلوک سیلندر مهمترین جزء است و اساس موتور بی ام و است. عملکرد اصلی این است که مکانیسم میل لنگ را در خود جای دهد. در داخل بلوک سیلندر، می توانید چندین سیلندر موتور پیدا کنید که هر کدام از آنها به پیستون و میل لنگ در انتهای دیگر جاده متصل هستند. همانطور که پیستون به سمت بالا و پایین حرکت می کند، حرکت میل لنگ را تغییر می دهد و چرخه کار موتور را اجرا می کند.

سرسیلندر جزء ضروری موتور بی ام و است که بر روی بلوک سیلندر نصب می شود. سرسیلندر نقش مهمی در محفظه احتراق دارد، زیرا وظیفه تبدیل گرما به انرژی را دارد. در اصل سرسیلندر از آلیاژ آلومینیوم بسیار سبک با راندمان خنک کنندگی عالی ساخته شده و معمولاً با نیکاسیل روکش می شود. نگهداری صحیح سرسیلندر قدرت و عملکرد بهینه موتور شما را فراهم می کند.

پیستون یا توراک قلب موتور بی ام و است که نقش مستقیمی در فرآیند احتراق برای تولید نیرو دارد. پیستونی که به سمت بالا و پایین حرکت می کند به تمام قسمت های موتور، از میل لنگ، چرخ فلایو گرفته تا چرخ انتقال نیرو و محرک انرژی تولید می کند. سر پیستون چندین شکل دارد، برخی محدب و برخی مسطح هستند.

میله پیستون یا میله اتصال وظیفه اصلی اتصال میل لنگ و پیستون را دارد. میله پیستون نیروی آزاد شده توسط پیستون را دریافت کرده و آن را به انرژی دورانی تبدیل می کند. اگرچه خیلی قابل مشاهده نیست، رینگ پیستون عملکرد بسیار مهمی دارد. رینگ پیستون برای بستن پیستون با بلوک سیلندر برای جلوگیری از نشتی در حین انجام فرآیند فشرده سازی عمل می کند.

نشت گاز در حین فشرده سازی و روغنی که وارد محفظه احتراق می شود می تواند برای موتور کلی خودرو مشکلاتی ایجاد کند. علاوه بر این، هدف رینگ پیستون کاهش روغن اضافی روی دیواره سیلندر است.

تعمیر بی ام و کروک
تعمیر بی ام و کروک

هزینه تعمیر بی ام و

هزینه تعمیر بی‌ام‌و، به موارد مختلفی بستگی دارد که شامل نوع مشکل، قطعات مورد نیاز، عمر قطعات، مدل خودرو، میزان تعمیر و نگهداری صورت گرفته در گذشته و محل تعمیرگاه می‌شود.

تعمیرات اساسی و بزرگتر بی‌ام‌و مانند تعمیر موتور، گیربکس و سیستم تعلیق، هزینه‌های بالایی را به همراه دارند. همچنین، قطعات اصلی بی‌ام‌و نیز هزینه‌های بالایی دارند و برای تعمیرات بزرگتر، احتمالاً باید قطعاتی از این نوع استفاده شود.

در صورتی که خودروی شما دچار مشکل کوچکتری مانند تعویض یک لامپ، تعویض یک باتری یا تعمیر یک پنجره شدید، هزینه های تعمیر بسیار کمتر خواهد بود.

علاوه بر هزینه های تعمیر، نگهداری و سرویس خودروی بی‌ام‌و نیز هزینه ای را به همراه دارد. سرویس منظم خودروی بی‌ام‌و به دلیل استفاده از قطعات اصلی بی‌ام‌و و انجام تست های تخصصی، هزینه بیشتری نسبت به سرویس خودروهای معمولی دارد.

در نهایت، هزینه تعمیر بی‌ام‌و بستگی به میزان خدمات و قطعات مورد نیاز دارد و هر مورد به دلیل تفاوت در شرایط و مواردی که پیش می‌آیند، هزینه متفاوتی دارد.

تعمیرات هر خودرو طیف وسیعی را در بر می گیرند و نمی توان به صورت کلی اذعان کذد که تعمیرات خودرو محدوده ی معینی از هزینه ها شامل می شوند با توجه به اینکه قطعات مورد نیاز برای تعمیر خودرو بی ام و از خارج از کشور وارد می شوند و با توجه به تغییرات در قیمت ارز هزینه ی تعمیر بی ام و دائما در حال تغییر است و محدوده ی مشخصی ندارد.

بهتر است در صورت بروز هر نوع مشکل در خودروی بی ام و خودتان در اسرع وقت برای تعمیر و بررسی خودرو به تعمیرگاه بی ام و مراجعه کنید، در این صورت می توانید با هزینه ای کمتر خرابی بی ام و را تعمیر کنید. هر مشکلی در بی ام و با نشانه های خرابی بروزمی کند و اگر شما به عنوان راننده نسبت به این علائم خرابی آشنایی داشته باشید می توانید در مدت زمان کوتاهی متوجه خرابی خودرو شده و برای رفع آن اقدام کنید.

اینها اجزای مختلفی هستند که در موتور خودرو یافت می شوند. اگرچه هر یک از این اجزا عملکرد متفاوتی دارند، اما با یکدیگر در ارتباط هستند. ارائه هر یک از این قطعات با نگهداری مناسب، قدرت بهینه موتور شما را تضمین می کند.

به‌عنوان بخشی از خانواده تعمیرگاه خودرو های آلمانی، می‌توانید تعمیر و نگهداری بی ام و خود را به ما بسپارید تاهمیشه از تجربه رانندگی بهینه و راحت اطمینان حاصل کنید.

تعمیر bmw
تعمیر bmw

آیا کار کردن با بی ام و سخت است؟

ممکن است برای افراد سخت باشد که خودشان روی بی ام و کار کنند. اگر یک مکانیک آموزش دیده و مجهز به ابزار و دانش مناسب برای کار نباشید، توصیه نمی شود خودتان تعمیرات پیچیده ای را امتحان کنید.هرچه ماشین‌ها در طول سال‌ها پیچیده‌تر شده‌اند، تعمیرات چالش‌برانگیزتر می شوند و به دانش و مهارت بالاتری نیاز دارند.

اینکه تعمیر یک بی ام و چقدر سخت است به سن، مدل، موتور و تعداد ویژگی های لوکس آن بستگی دارد. ب ام و های جدیدتر با تمام لوازم جانبی به احتمال زیاد تعمیر آنها سخت تر است، در حالی که ماشین های قدیمی تر با اجزای اصلی می توانند آسان تر باشند.بی‌ام‌و خودروهای لوکسی در نظر گرفته می‌شود، بنابراین به احتمال زیاد به سیستم‌ها و گجت‌های پیشرفته‌تری نسبت به هاچ‌بک‌های ارزان قیمت روزمره مجهز می‌شوند.

هرچه فناوری پیچیده‌تر نصب شده باشد، احتمال خطای بیشتری وجود دارد و تشخیص و تعمیر خودرو سخت‌تر می‌شود.وقتی می گوییم بی ام و های قدیمی راحت تر تعمیر می شوند، دلیل اصلی این است که این خودروهای قدیمی به اندازه مدل های جدیدتر دارای زنگ و سوت نبودند، بنابراین تشخیص دقیق مشکلات و دسترسی به قطعاتی که نیاز به تعمیر دارند آسان تر است.

دسترسی یکی از مهمترین عوامل در تعمیر خودرو است. برخی از قطعات را می توان در پشت قطعات دیگر پنهان کرد و قبل از دسترسی به آنها نیاز به جداسازی زیادی دارند

حتی ساده‌ترین راه‌حل نیز می‌تواند با زمان لازم برای دسترسی به مؤلفه مانع شود و در نهایت هزینه‌های نیروی کار را برای مشتری به همراه خواهد داشت.

از آنجایی که  خودرو های بی ام و  خودروهای تخصصی هستند، برای درک پیچیدگی های هر مدل به آموزش زیادی نیاز است. برای مکانیکی که این آموزش را ندیده است، کار بر روی بی ام و  می تواند ناامید کننده باشد ، زیرا ممکن است مجبور شوند در حین پیش رفتن برخی چیزها را کشف کنند.

برای تعمیر بی ام و تجهیزات تخصصی نیز مورد نیاز است و سرمایه گذاری نیز همراه با آن است. برخی از مکانیک‌ها در صورت نداشتن ابزار مناسب، صرفاً امتناع از کار بی ام و  را آسان‌تر می‌کنند و نمی‌خواهند برای خرید آنها هزینه کنند.بی ام و  همیشه در فناوری و طراحی پیشرو است، بنابراین هر نسل با جدیدترین گجت ها مجهز شده است . این بخشی از دلیل محبوبیت آنهاست، اما به این معناست که مکانیک ها برای همگام شدن با تعمیرات باید از آخرین پیشرفت ها مطلع باشند.

 

کار کردن با کدام BMW راحت تر است؟

E30 سری 3 به دلیل سادگی، ساده‌ترین بی‌ام‌و تولید انبوه برای کار کردن در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی، هر چه بی ام و قدیمی تر باشد، کار با آن آسان تر است.اگر E30 برای شما کمی قدیمی است، برخی از مدل هایی که در اواخر دهه 80، 90 و حتی اوایل دهه 2000 از آن پیروی کردند، به دلیل سهولت تعمیر آنها اعتبار داده شده است.سری 5 E34 و سری 3 E36 دو مورد از ساده ترین ها برای کار هستند، اما به خاطر داشته باشید که هر چه یک خودرو جدیدتر باشد، احتمالاً پیچیده تر است. اگر به دنبال خودرویی پس از 2000 هستید که کار کردن با آن آسان باشد، E46 سری 3 بعدی یا E39 سری 5 نیز گزینه های خوبی در نظر گرفته می شوند.

هنگامی که به اواخر دهه 2000 رسیدیم، برخی از سیستم‌های الکترونیکی پیچیده که در بی‌ام‌و رایج شده بودند ، تعمیرات را پیچیده می‌کردند و مانع از توانایی مالکان روزمره برای کار بر روی خودروهایشان می‌شدند.اگر به دنبال خرید یک خودروی لوکس با استفاده ملایم هستید که بتوانید در اوقات فراغت خود روی آن کار کنید، یا شاید یک فیکس کننده برای بازیابی، پس این بی ام  ها قطعا ارزش بررسی دارند.

تعمیر موتور بی ام و 650
تعمیر موتور بی ام و 650

پنج جزء تعمیر و نگهداری بی ام و که هرگز نباید آن ها را فراموش کرد

هنگامی که در حال بررسی موارد از لیست تعمیر و نگهداری بی ام و  خود هستید، پنج جزء زیر را هرگز نباید از دست بدهید.

 • موتور – موتور شما واقعاً بی ام و شما را در حال کار نگه می دارد، بنابراین حفظ آن ضروری است. آن را چند بار در سال به متخصصان ببرید تا بتوانند حتی کوچکترین مسائلی را که احتمالاً به مشکلات بزرگتری تبدیل می شوند، بررسی کنند.
 • سیستم فرمان – متخصصان توصیه می‌کنند که هر 50000 مایل، مایع فرمان برقی را شستشو دهید. این باعث می شود آلودگی از بین برود و سیستم فرمان شما به خوبی کار کند.
 • ترمز – قطعات زیادی وجود دارد که باعث می شود ترمزهای شما به درستی کار کنند. سیستم ترمز شما باید تقریباً هر دو سال یکبار شستشو شود و کل سیستم ترمز شما باید مرتباً بررسی شود.
 • روغن – وسیله نقلیه لوکس شما باید هر 5000 تا 7500 مایل روغن تعویض شود تا همه چیز همانطور که باید روغن کاری شود. هنگامی که روغن شما تعویض می شود، مطمئن شوید که فیلترهای روغن نیز تعویض شده اند.

خدمات تعمیر و سرویس خودرو های بی ام و نه تنها در ایران بلکه در تمام کشور های جهان جزو موارد کاملا تخصصی به شمار می آیند و این امر در ایران با توجه به اینکه برند بی ام و نمایندگی رسمی ندارد دشوار تر از سایر کشور ها است.

 

تعمیر و سرویس بی ام و

بررسی موتور

بهتر است منتظر چراغ های هشدار نباشید تا وضعیت موتور شما را به اطلاع شما برساند. نیازی به گفتن نیست که موتور BMW شما یکی از مهم ترین قطعات آن است. می‌توانید موتور خودروی خود را سالانه مورد بازرسی قرار دهید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید، زیرا هر گونه آسیب به آن ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدی‌تر شود. مشکل موتور شما ممکن است کوچک به نظر برسد، اما می تواند دلیلی برای ناراحتی بزرگ باشد.

برخی از قطعات BMW شما مانند فیلترهای روغن، سیستم تهویه مطبوع، سیستم خنک کننده، سیلندرهای ترمز، سیستم تعلیق و غیره نیاز به نظارت منظم و در صورت لزوم تعمیر و نگهداری عمومی خودرو دارند. توصیه نمی شود که قطعات سازنده خود را با محصولات پس از فروش جایگزین کنید. همیشه توصیه می شود وسیله نقلیه خود را توسط خود آژانس تعمیر کنید (اگر تحت گارانتی است) یا به مراکز خدمات ماهر و قابل اعتمادی مانند Carcility که تخصص تعمیر BMW شما را دارند مراجعه کنید. همیشه مطمئن شوید که تمام تعمیرات با استفاده از قطعات یدکی اصلی انجام می شود.

 

تعمیرگاه بی ام و

 لاستیک ماشین

لاستیک‌های خودروی BMW شما اولین تماس با جاده‌هایی هستند که شما را به مقصد می‌رسانند. عدم توجه کافی به لاستیک‌های خودرو ، رانندگی با لاستیک‌های ضعیف، یا کم باد بودن لاستیک در جاده می‌تواند در موقعیت‌های بسیار خطرناک خطر ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که تایرهای خودروی BMW خود را به درستی بازرسی می کنید و نکات خاصی را رعایت می کنید که مراقبت مناسب از لاستیک شما را تضمین می کند. اینها شامل چرخش منظم لاستیک با بالانس و تراز است.

هر چهار لاستیک ماشین شما در معرض سایش و پارگی یکسانی قرار نمی گیرند. به طور گسترده مشاهده می شود که لاستیک های جلو به راحتی فرسوده می شوند زیرا در معرض وزن و قدرت بیشتری قرار می گیرند. چرخش لاستیک به شما در حل این مشکل کمک می کند. چرخاندن لاستیک های جلو با لاستیک های عقب به ازای هر 3000 تا 6000 مایل طی شده مراقبت یکسان و نگهداری مناسب بی ام و  را فراهم می کند.

 

تعمیرگاه بی ام و

تمیزی کلی ماشین

تمیزی ماشین شما بسیار مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید. این تمیزی فقط به نمای بیرونی یا داخلی خودرو محدود نمی شود. تک تک جزئیات ماشین بی ام و  شما منحصر به فرد است و نیاز به مراقبت و نگهداری مناسب دارد. به هر گوشه و کنار بی ام و  خود توجه کنید، از بیرونی ترین سطح رنگ گرفته تا فرش های کف داخلی.

اطمینان حاصل کنید که هر دو قسمت بیرونی و داخلی را بدون کثیفی نگه دارید. خواه کابین بی ام و  شما باشد یا اثاثه یا لوازم داخلی، کیفیت و درخشش داخلی خود را از هر گونه آسیب محافظت کنید. خسارات ناشی از ناخالصی هایی مانند گرد و غبار، گرد و غبار و سایر ذرات زباله با گذشت زمان افزایش می یابد. اما بدون گرد و غبار نگاه داشتن فضای داخلی و خارجی بی ام و  خود را بدون گرد و غبار و پیروی از یک برنامه شستشوی خودرو یا جزئیات دقیق، بدون شک آن را برای مدت طولانی کار می کند. بهترین کار این است که ب ام و خود را به طور مرتب واکس و پولیش کنید تا جذابیت زیبایی و ظاهر کلی آن حفظ شود.

تعمیرگاه بی ام و
تعمیرگاه بی ام و

ترمز

شما با سبکی بی‌ام‌و خود را سوار می‌کنید، اما ضروری است که کنترل صدا نیز روی آن داشته باشید. بازرسی ترمزها جزء مهمی از برنامه تعمیر و نگهداری بی ام و شما را تشکیل می دهد. یکی از ویژگی‌های معمولی بیشتر روغن‌های ترمز مدل بی ام و  این است که این روغن‌ها دارای عناصر شیمیایی هستند که باعث می‌شود ماهیت آن‌ها رطوبت‌بین باشند. به این معنی که آنها تمایل دارند رطوبت هوا را به راحتی جذب کنند. در نتیجه این ویژگی، باید سیستم ترمز را بازرسی کنید و از تعویض روغن ترمز هر دو سال یکبار اطمینان حاصل کنید.

 

تعمیرگاه بی ام و

سیستم هدایتگر

سیستم فرمان شما به شما کمک می کند تا کنترل مناسبی بر خودروی خود داشته باشید. مانند روغن ترمز شما، روغن های فرمان شما نیز نیاز به تعویض دوره ای دارند. شما می توانید هر 50000 مایل مایع فرمان را شستشو دهید تا از آلودگی بیش از حد آن که باعث کنترل بیشتر و مسائل ایمنی شود جلوگیری کنید.

 

تعمیرگاه بی ام و

تعویض روغن

دفترچه راهنمای مالک خود را دنبال کنید تا به فاصله زمانی پیشنهادی تعویض روغن برای خودروی بی ام و خود توجه داشته باشید. روغن کثیف و بدون مراقبت ماشین شما ممکن است باعث ساییدگی پیستون ها و آسیب های مشابه به سایر قسمت های موتور شود. قطعات خودروی بی ام و بسیار گران، کمیاب و بسیار دشوار است که جایگزینی معادل مدل اصلی را دریافت کنید.

 

تعمیرگاه بی ام و

رانندگی ایمن

یکی از نادیده گرفته‌ترین الزامات تعمیر و نگهداری خودرو، اطمینان از این است که هیچ آسیبی به خود خودرو وارد نشده است. رانندگی ایمن از جمله توصیه های حیاتی برای همه کسانی است که این مطلب را می خوانند. رانندگی خشن یا بی احتیاطی نه تنها به خودروی شما آسیب می رساند، باعث فرسودگی و آسیب بیشتر آن می شود، بلکه ممکن است جان شما و همسفرانتان را نیز به خطر بیندازد.

تمیز کردن داخل و خارج خودرو نه تنها ظاهر خودرو را بهتر می کند، بلکه می تواند به عملکرد بهتر آن نیز کمک کند. کثیفی و سایر ذرات ریز می تواند به اجزای ظریف خودرو آسیب برساند. هر چند وقت یکبار ماشین را بشویید و داخل آن را جاروبرقی بکشید.

 

اگر به دنبال خدمات بی ام و خود هستید، در جای مناسبی هستید. تعمیرگاه بی ام و در کرج  راه حل یک مرحله ای شما برای تمام نیازهای مراقبت از خودرو در ایران است.

 

تعمیرگاه بی ام و

ویژگی های مرکز معتبر تعمیر بی ام و

دارا بودن تکنسین های معتبر و متخصص

یک تکنسین خودرو تشخیص، تعمیر و نگهداری معمولی را برای انواع وسایل نقلیه خودرو انجام می دهد. این افراد معمولاً در درجه اول بر روی خدمات تشخیصی تمرکز می کنند، و شناسایی می کنند که چه چیزی باعث مشکلات بزرگتر در یک وسیله نقلیه می شود. تکنسین ها از طیف وسیعی از رایانه ها و تجهیزات تخصصی برای ارائه توصیه ها و برنامه ریزی تعمیرات استفاده می کنند. در حالی که بسیاری از تکنسین‌ها در نمایندگی‌های خودرو یا تعمیرگاه‌ها کار می‌کنند، ممکن است در محیط‌های تخصصی‌تر مانند مراکز تخصصی تعمیر خودرو های اسپورت کار کنند.

برخی از مکانیک ها در یک سیستم وسیله نقلیه (مانند متخصص گیربکس) تخصص دارند. مکانیک های خودرو معمولاً برای یک تجارت تعمیر خودرو، نمایندگی خودرو یا خوداشتغال کار می کنند. وظایف کاری خاص ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تشخیص مشکلات موتور از طریق بازرسی چشمی موتور یا با ابزارهای تشخیصی

انجام تعمیرات معمولی مانند تعویض و چرخش لاستیک، تعویض روغن و تعویض مایعات

تعمیر قطعات فرسوده، فراخوان شده یا شکسته

جداسازی و مونتاژ مجدد موتورها

تکنسین بدنه ی خودرو

وظایف اصلی: تکنسین های بدنه خودرو، قاب، بدنه، شیشه و شیشه جلو خودرو را تعمیر و بازسازی می کنند. مکانیک های بدنه خودرو معمولاً برای یک کارگاه بدنه خودرو کار می کنند یا خوداشتغال هستند. علاوه بر ابزارهای عمومی که توسط مکانیک خودرو استفاده می شود، تکنسین های بدنه خودرو از ابزارهای برش فلز، جک های هیدرولیک سنگین، جوشکارها و تفنگ های رنگ آمیزی نیز استفاده می کنند. وظایف کاری خاص ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بازرسی خسارت خودرو و تهیه برآورد هزینه تعمیر

از بین بردن قطعات آسیب دیده مانند ضربه گیر، هود، توری و شیشه

ترمیم آسیب های ساختاری قاب خودرو

چکش زدن یا وصله زدن آسیب جزئی بدن

جوش دادن قطعات جایگزین روی بدنه خودرو

سنباده زدن و بتونه کاری سطوح تعمیر شده

 

مکانیک خودرو کیست؟

مکانیک انواع مختلف وسایل نقلیه خودرو را بررسی، تعمیر و نگهداری می کند. بیشتر مکانیک های خودرو بر انجام تعمیر و نگهداری معمول تمرکز می کنند. با این حال، برخی از مکانیک ها در بخش یا نوع خاصی از تعمیر، مانند لاستیک، موتور یا ترمز تخصص دارند. بیشتر مکانیک‌ها چه کل ماشین‌ها را تعمیر کنند و چه روی یک جایگاه متمرکز شوند، بیشتر مکانیک‌ها در تعمیرگاه‌ها یا نمایندگی‌های خودرو کار می‌کنند.

 

تکنسین در مقابل مکانیک

تکنسین های خودرو و مکانیک خودرو شباهت های بیشتری نسبت به تفاوت دارند. همه تکنسین ها مکانیک هستند، اما همه مکانیک ها تکنسین نیستند. کسانی که در صنعت خودرو هستند اغلب تکنسین ها را شغل پیشرفته تری می دانند ، اما هر دو شغل به مهارت های خاصی نیاز دارند. تکنسین خودرو نقش تخصصی تری دارد و به تحصیلات یا گواهینامه بیشتری نیاز دارد. در اینجا تفاوت های اصلی بین این نقش ها وجود دارد:

وظایف شغلی

مکانیک ها و تکنسین های خودرو در تعمیرگاه ها در کنار هم کار می کنند. وظایف روزانه آنها بر تعمیر وسایل نقلیه و کمک به مشتریان متمرکز است. در حالی که مشاغل مشابه هستند، برخی از وظایف روزانه آنها متفاوت است.

وظایف متداول برای یک مکانیک خودرو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • انجام تعمیرات یا تعمیرات معمولی
 • انجام بازرسی یا تست مورد نیاز برای یک وسیله نقلیه و نقطه مسافت پیموده شده خاص
 • تهیه توصیه های دقیق تعمیر و نگهداری و قیمت ها
 • توضیح نگهداری توصیه شده به مشتریان
 • نگهداری سوابق جامع نگهداری و تعمیرات
 • انجام بررسی های کیفی بر روی ابزار و تجهیزات

یک تکنسین خودرو ممکن است وظایف فوق را انجام دهد، اما مسئولیت های آنها ممکن است شامل موارد زیر نیز باشد:

 • تفسیر کدهای تشخیص خودرو
 • برنامه ریزی تعمیرات برای انجام مکانیک
 • استفاده از رایانه یا تجهیزات ویژه برای تشخیص مشکلات یک وسیله نقلیه
 • ارزیابی خطاها یا علل خرابی یا نقص

انجام تعمیرات یا تعمیرات معمول به عنوان مکانیک یا تکنسین خودرو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تعویض روغن
 • چرخش لاستیک
 • تعویض لاستیک
 • ترازهای لاستیک
 • بررسی و تغییرات مایعات
 • تنظیم موتور
 • بررسی ترمز

برخی ویژگی‌ها وجود دارد که به عنوان یک شاخص عالی برای یک مکانیک خودرو قابل اعتماد، حرفه‌ای و به طور کلی عمل می‌کند. در اینجا به چهار مورد از آنها اشاره می کنیم.

 

 1. مهارت های ارتباطی عالی

اگر چیزی می تواند یک رابطه را متشنج کند – چه شخصی و چه حرفه ای – فقدان ارتباط است. از آنجایی که کار با خودرو یک کار بسیار فنی است، مکانیک خودرو که به درستی مسائلی را که برای خودروی شما اتفاق می‌افتد، همراه با راه‌حل‌های بالقوه توضیح نمی‌دهد، برای کمک به مشتری برای درک آنچه در مورد وسیله نقلیه‌اش می‌گذرد، مشکل خواهد داشت. . یک مکانیک خودرو عالی می‌داند که ممکن است یک شکاف فنی وجود داشته باشد، و سخت کار می‌کند تا مطمئن شود که مشتری قبل از حرکت به جلو، موضوع را به وضوح درک کرده و از همه راه‌حل‌ها آگاه است.

 1. حل مسئله با استعداد فنی

اغلب، مسائلی که در زیر کاپوت اتفاق می‌افتند، کاملاً واضح نیستند. این به این معنی است که یک مکانیک خودرو عالی باید بتواند مشکل را بر اساس علائمی که مشتری به او می دهد، حل کند. یک حل‌ال مشکل قوی که می‌تواند از استعداد فنی برای تشخیص سریع مشکلات و یافتن راه‌حل استفاده کند، می‌تواند به سرعت و کارآمد برای بازگرداندن مشتریان به جاده کار کند.

 1. تمایل به ادامه یادگیری

با سرعت سریع فناوری خودرو، یافتن مکانیکی که از ماندن در بالای آخرین روندهای فناوری خودرو لذت می‌برد، نشانه خوبی است که آنها همیشه در حال یادگیری تکنیک‌های جدید هستند و در صدر هرگونه تغییر جدید در مکانیک خودرو قرار می‌گیرند.

 1. اخلاق کاری قوی

تقریباً ناگفته نماند که اخلاق کاری قوی برای یافتن یک مکانیک خودرو عالی کلیدی است. یک اخلاق کاری قوی به این معنی است که یک مکانیک قرار است فراتر از آن کار کند تا مطمئن شود که مشکلات خودروی مشتری برطرف شده است. آنها می‌خواهند هرگونه مشکل احتمالی دیگری را که می‌تواند از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کند، بررسی کرده و به مشتری یک ارزیابی صادقانه ارائه دهند.

 

تعمیرگاه بی ام و در عظیمیه کرج

تعمیرگاه بی ام و در کرج برای ارائه خدمات تخصصی در حوزه تعمیر و سرویس خودروهای برند بی ام و ایجادشده است. در تعمیرگاه بی ام و کلیه خدمات از تعویض چرخ‌ها تا تعویض روغن گیربکس و موتور خودرو توسط افراد متخصص انجام می‌شوند. در ادامه تعویض بلبرینگ و تعویض رادیاتور بی ام و را بررسی خواهیم کرد.

 

تعمیر بلبرینگ بی ام و

بلبرینگ خودرو شما مجموعه‌ای از توپ‌های فولادی است که در یک حلقه فلزی به نام مسابقه محکم شده‌اند. همه چرخ‌های شما دارای بلبرینگ هستند، زیرا برای تحمل وزن خودرو و اجازه چرخش چرخ‌ها و تغییر جهت با حداقل مقدار اصطکاک وجود دارند. یاتاقان‌های چرخ شما قطعات بسیار سختی هستند. آن‌ها باید به‌اندازه کافی قوی باشند تا بتوانند وزن کامل خودرو را تحمل کنند، حتی زمانی که در حال تغییر جهت یا شکستن است، درحالی‌که همچنان به چرخ‌ها اجازه می‌دهند بدون اصطکاک بچرخند. خود یاتاقان‌ها کره‌های فلزی کوچکی هستند که بین یک استوانه داخلی و یک استوانه بیرونی قرار می‌گیرند. این استوانه‌ها به‌طور محکم به هم متصل می‌شوند تا وقتی استوانه بیرونی می‌چرخد، کره‌ها به دور استوانه داخلی می‌چرخند که به سیلندر خارجی اجازه می‌دهد به‌آرامی بچرخد.

علائمی که نشان می‌دهد نیاز به تعویض بلبرینگ چرخ دارید عبارت‌اند از:

علائم متعددی وجود دارد که می‌تواند نشان‌دهنده فرسودگی و خرابی بلبرینگ چرخ باشد، ازجمله:

خودروی شما در هنگام رانندگی شل می‌شود، درواقع حرکت خودرو متصل به حرکت فرمان نیست

ماشین شما به نظر می‌رسد که به یک‌طرف کشیده می‌شود (این ممکن است به دلایل دیگری نیز باشد)

لاستیک‌ها بدون هیچ دلیل مشخصی به‌طور ناهموار فرسوده می‌شوند

شما می‌توانید صدای خراش غیرمعمولی را بشنوید که هنگام شتاب گیری تشدید می‌شود (که می‌تواند به دلیل آسیب دیدن لاستیک‌ها نیز باشد، بنابراین اگر این را شنیدید، به‌محض اینکه مطمئن شدید این کار را متوقف کنید و لاستیک‌های خود را بررسی کنید)

صدای زمزمه غیرمعمول می‌تواند نشان‌دهنده فرسودگی یاتاقان باشد، اگرچه دلایل زیادی برای آن وجود دارد

صدایی که به نظر می‌رسد مانند چرخاندن عرشه کارت به پره دوچرخه نیز می‌تواند نشان‌دهنده خرابی بلبرینگ چرخ باشد.

صداهای غوغایی می‌تواند نشانه‌ای از آسیب دیدن مهروموم بلبرینگ چرخ باشد

صدای کلیک هنگام چرخاندن ماشین یکی دیگر از علائم است

لرزش‌های غیرمعمول در سرعت‌های پایین به این معنی است که یاتاقان‌های شما ممکن است نیاز به بازرسی داشته باشند

اگر فرمان شما در دستانتان تکان می‌خورد یا تکان می‌خورد، ممکن است به دلیل فرسودگی یاتاقان‌ها باشد.

اگر متوجه سایش ناهموار لنت ترمز خود شدید، یاتاقان‌های فرسوده چرخ‌ها ممکن است مقصر باشند.

فرسودگی ناگهانی، غیرمعمول یا سریع لاستیک‌ها ممکن است به بلبرینگ چرخ‌ها مربوط شود.

اگر با یاتاقان‌های فرسوده رانندگی می‌کنید، می‌توانید فشار زیادی به تاب، اتصال سرعت ثابت (CV) و گیربکس خود وارد کنید. مانند بسیاری از مشکلات خودرو، ترک آن و امید به برطرف شدن آن منجر به هزینه‌های بسیار بیشتری برای شما می‌شود. منطقی است که یاتاقان‌های چرخ خود را در اسرع وقت توسط یک مکانیک حرفه‌ای تعویض کنید تا آسیبی به اجزای دیگر بی ام و وارد نشود.

 

رادیاتور بی ام و

رادیاتور یکی از اجزای مهم خودروهای بی‌ام‌و است که برای خنک کردن مایع سیستم خنکاینده استفاده می‌شود. رادیاتور بی‌ام‌و ممکن است به دلیل خرابی، ترک، زنگ زدگی یا سایر مشکلات، نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد.

در صورتی که رادیاتور بی‌ام‌و شما به دلیل خرابی یا ترک، قابل تعمیر نباشد، باید تعویض شود. هزینه تعویض رادیاتور بی‌ام‌و بستگی به مدل خودرو، نوع رادیاتور، مارک قطعات مورد استفاده و هزینه نصب دارد. همچنین، هزینه تعویض رادیاتور بی‌ام‌و با توجه به نرخ کاری و هزینه قطعات در مناطق مختلف ممکن است متفاوت باشد.

با توجه به اینکه رادیاتور بی‌ام‌و یکی از اجزای حیاتی خودرو است، باید در صورت داشتن هرگونه مشکل در رادیاتور، به یک تعمیرگاه بی‌ام‌و معتبر مراجعه کرده و نسبت به تعمیر یا تعویض رادیاتور اقدام کنید. همچنین، برای جلوگیری از مشکلات رادیاتور، بهتر است سرویس منظم و نگهداری خودرو را انجام داده و در صورت نیاز، رادیاتور را تعویض یا تعمیر کنید.

رادیاتور به حذف گرمای اضافی از موتور کمک می‌کند. این بخشی از سیستم خنک‌کننده موتور است که همچنین شامل یک خنک‌کننده مایع، شیلنگ‌هایی برای گردش مایع خنک‌کننده، یک فن و یک ترموستات است که دمای مایع خنک‌کننده را کنترل می‌کند. مایع خنک‌کننده از طریق شیلنگ‌ها از رادیاتور، از طریق موتور برای جذب گرمای اضافی موتور جریان می‌یابد و به رادیاتور بازمی‌گردد.

پس از بازگشت به رادیاتور، پره‌های فلزی نازک، گرمای مایع خنک‌کننده را به هوای بیرون آزاد می‌کنند، زیرا مایع داغ از آن عبور می‌کند. هوای خنک از طریق مشبک خودرو به داخل رادیاتور جریان می‌یابد تا به این فرآیند و زمانی که خودرو ساکن است کمک کند. هنگام بیکار بودن در ترافیک، فن سیستم هوا را می‌دمد تا دمای مایع خنک‌کننده گرم شده را کاهش دهد و هوای گرم را از خودرو خارج کند. پس از عبور مایع خنک‌کننده از رادیاتور، در موتور به گردش درمی‌آید. این چرخه تبادل حرارت برای حفظ دمای عملیاتی بهینه و جلوگیری از گرم شدن بیش‌ازحد موتور مداوم است.

رادیاتور دارای سه قسمت اصلی است: هسته، درپوش فشار و مخازن خروجی و ورودی. هسته بخش اصلی است که توسط یک بلوک فلزی بزرگ با ردیف‌هایی از باله‌های فلزی باریک تعریف‌شده است. این‌جایی است که مایع خنک‌کننده داغی که از موتور عبور کرده است گرمای خود را آزاد می‌کند و رادیاتور آن را برای اجرای بعدی خود از طریق مدار مبدل حرارتی خنک می‌کند.

درپوش فشار سیستم خنک‌کننده را آب‌بندی کرده و آن را تحت‌فشار نگه می‌دارد. این فشار برای عملکرد مؤثر رادیاتور ضروری است زیرا از جوشیدن و سرریز شدن مایع خنک‌کننده جلوگیری می‌کند.

مخازن خروجی و ورودی، مایع خنک‌کننده را پس از گردش در موتور به رادیاتور هدایت می‌کنند. این مخازن زمانی که مایع بسیار داغ است مدیریت می‌کنند.

یکی دیگر از اجزای کلیدی رادیاتور خود مایع خنک‌کننده است. اگرچه یک قطعه مکانیزه نیست، اما عنصر حیاتی است که گرما را از موتور دور می‌کند و به رادیاتور اجازه می‌دهد کار خود را انجام دهد.

رادیاتورها از طریق فرآیند انتقال حرارت به نام همرفت کار می‌کنند. هنگامی‌که آب رادیاتور گرم می‌شود، هوای اطراف نیز از طریق همرفت گرم می‌شود و این هوای گرم با گردش هوا در اطراف اتاق حرکت می‌کند. همان‌طور که آب گرم از طریق سیستم جریان می‌یابد، شروع به خنک شدن می‌کند.

مایع خنک‌کننده گرمای تولیدشده توسط موتور شمارا می‌گیرد و آن را به رادیاتور شما منتقل می‌کند، که هوا را در سراسر مایع می‌دمد – آن را خنک می‌کند و با هوای خارج از ماشین شما تبادل گرما می‌کند. رادیاتور با عبور مایع خنک‌کننده از پره‌های فلزی نازک‌کار می‌کند، که اجازه می‌دهد گرما راحت‌تر به هوای خارج از ماشین شما برسد. گاهی اوقات، یک فن وجود دارد که هوا را در سراسر رادیاتور می‌دمد تا هوای گرم را از ماشین شما خارج کند. رادیاتورها در اشکال، اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند، اما عملکرد اصلی آن‌ها یکسان است. کلیه این خدمات و سایر خدمات مربوط به تعمیر خودروهای مختلف برند بی ام و در تعمیرگاه خودروهای آلمانی واقع در عظیمیِه کرج توسط افراد متخصص انجام می‌شود، شما می‌توانید برای بررسی خودرو خود و شناسایی علت خرابی همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

یکی از اولین چیزهایی که در خودرو به‌خصوص در گرمای طاقت‌فرسا تابستان به ذهن می‌رسد، روشن کردن کولر خواهد بود. مگر اینکه معیوب باشد… هر تابستان شکایت از خنک نشدن کولرگازی ظاهر می‌شود. یکی از مهم‌ترین علل خرابی تهویه مطبوع، تراکم گاز در سیستم‌های تهویه مطبوع است که در فصل زمستان از آن‌ها استفاده نمی‌شود.

 

رایج‌ترین خرابی‌ها و راه‌حل‌های کولر گازی بی ام و

کولر گازی بی‌ام‌و یکی از تجهیزات راحتی و لوکس خودروهای بی‌ام‌و است که در برخی از مدل‌های آن نصب شده است. همانطور که می‌دانید، کولر گازی بی‌ام‌و برای خنک کردن هوای داخل خودرو و برطرف کردن گرمای ناشی از آفتاب و هوای گرم استفاده می‌شود.

هزینه تعمیر کولر گازی بی‌ام‌و بستگی به نوع مشکل و میزان تعمیرات مورد نیاز دارد. در برخی موارد، مشکلات کوچکی مانند تعویض فیوز یا شارژ مجدد گاز کولر، به راحتی قابل حل هستند و هزینه تعمیر نیز کمتر خواهد بود.

اما در صورتی که کولر گازی بی‌ام‌و شما دچار مشکلات بزرگتری مانند ترک یا خرابی قطعات داخلی شده باشد، هزینه تعمیر نیز بیشتر خواهد بود. همچنین، قیمت قطعات یدکی بی‌ام‌و نیز به دلیل بودن قطعات اصلی، ممکن است بالا باشد.

به هر حال، برای تعمیر کولر گازی بی‌ام‌و بهتر است به یک تعمیرگاه معتبر و تخصصی بی‌ام‌و مراجعه کنید. تعمیر کولر گازی بی‌ام‌و باید توسط تکنسین‌های متخصص و با استفاده از قطعات اصلی بی‌ام‌و انجام شود تا بهترین نتیجه را برای خودروی شما به دست آورید. همچنین، برای جلوگیری از مشکلات کولر گازی، بهتر است سرویس منظم و نگهداری خودرو را انجام داده و در صورت نیاز، به تعویض قطعات آن اقدام کنید.

مانند بسیاری از قطعات خودرو، تهویه مطبوع خودرو نیز در صورت عدم نگهداری و تمیز کردن کافی از کار می‌افتد. اگر کولرگازی کار می‌کند اما خنک نمی‌شود، ممکن است گاز کولرگازی کم شده باشد. اگر کمپرسور باوجود کارکرده، خنک نشود یا خیلی کم خنک شود، ممکن است گاز کولرگازی کم یا تمام‌شده باشد. در این صورت می‌توانید وسیله نقلیه خود را به سرویس فنی ببرید و گاز کولرگازی را پرکنید. اگر گاز کولرگازی در مدت‌زمان کوتاهی تمام شود، ممکن است نشتی گاز در کولر وجود داشته باشد. باید تست نشتی کولرگازی را توسط خدمات فنی بررسی کنید و قطعات آب‌بندی را بررسی کنید.

سرعت فن در تمام سطوح کارکنید. اگر مشکلی وجود نداشته باشد، ممکن است فیلتر گرده مسدود شده باشد یا در جعبه تهویه اختلال ایجاد شود. در این حالت فلپ ها (شیرهای باز و بسته کننده) توسط موتور الکتریکی چرخانده می‌شوند. این موتورها ممکن است خراب‌شده باشند. برخی موارد در خرابی‌هایی مانند دمیدن هوا فقط به قسمتی که پاها هستند و دادن هوای سرد به‌جای گرم دیده می‌شود.

در وسایل نقلیه، گرده، گردوغبار و دود صنعتی و غیره از بیرون به داخل. قسمتی از کولرگازی که مواد را نگه می‌دارد و از آن‌ها در برابر واکنش‌های آلرژیک و هوای آلوده محافظت می‌کند، فیلتر گرده نامیده می‌شود. تعویض فیلتر گرده دو بار در سال یا هر 10000 یا 15000 کیلومتر توصیه می‌شود. اگر خودرو در جاده‌های پر گردوغبار بیشتر استفاده می‌شود، فیلتر باید در زمان کوتاه‌تری تعویض شود.

کارکرد مداوم کولرگازی نیز یکی از انواع خرابی‌های رایج است. رله کمپرسور کولرگازی ممکن است شکسته و بازبماند. یا ممکن است نقصی در دکمه خاموش کردن کولر وجود داشته باشد. مشکل دیگر گردوغبار جمع شده روی رادیاتور و … است. کولرگازی به‌درستی کار نخواهد کرد.

تعمیر بی ام و
تعمیر بی ام و

تعویض کمپرسور هوا

کمپرسور تهویه مطبوع به لطف حرکتی که به‌وسیله تسمه از میل‌لنگ موتور می‌گیرد، گاز کولرگازی را فشرده کرده و به آب اجازه بازگشت می‌دهد. هرگونه خرابی در این قسمت باعث ازکارافتادن سیستم تهویه مطبوع می‌شود. بنابراین، چرا این نقص رخ می‌دهد و راه‌حل چیست؟ در صورت خرابی کمپرسور تهویه مطبوع، مشکلاتی وجود خواهد داشت که صاحبان خودرو می‌توانند آن را درک کنند. این علائم را می‌توان به‌صورت زیر فهرست کرد.

وقتی کولر خودرو روشن می‌شود، صدایی از محفظه موتور می‌آید.

هنگامی‌که کولر در حال کار است، صدای سوکت سنسور شنیده می‌شود.

ممکن است صدای مالش ایجاد شود.

ممکن است صدای سوت در مجموعه بلبرینگ شنیده شود.

تعمیر کمپرسور تهویه مطبوع در شرایط زیر انجام می‌شود:

شرایطی که باعث خرابی کمپرسور تهویه مطبوع می‌شود.

تمام شدن گاز کولرگازی ممکن است باعث اختلال در عملکرد شود.

ممکن است نقصی در کلید و پریز برق کمپرسور رخ‌داده باشد.

ممکن است در لوله‌های گاز کولرگازی نشتی رخ‌داده باشد.

ممکن است در قسمت‌های داخلی کمپرسور تهویه مطبوع آسیب‌دیده باشد.

کلاچ سرعت کولرگازی ممکن است قفل نشود.

برای فهمیدن عیب کمپرسور کولرگازی ابتدا باید بررسی شود که کمپرسور کار می‌کند یا خیر. اگر کمپرسور کولرگازی کار می‌کند، وضعیت گاز باید بررسی شود. اگر کار نمی‌کند، ابتدا بررسی کنید که آیا برق وجود دارد یا خیر. اگر در قطعات الکتریکی مشکلی وجود نداشته باشد، ممکن است قفل چرخشی کولرگازی خراب‌شده باشد. باید بررسی شود که آیا این قسمت به‌طور منظم کار می‌کند یا خیر.

خرابی کمپرسور تهویه مطبوع خودرو نقصی است که تقریباً در هر برند و مدل خودرویی به‌مرورزمان دیده می‌شود. اول‌ازهمه، اولین قدم شناسایی مشکل در کمپرسور است. با بررسی دما و سردی هوای خروجی از کولر باید بررسی کرد که آیا کمپرسور کار می‌کند یا خیر. در مرحله دوم باید نوع کمپرسور بررسی شود. ازآنجایی‌که انواع کمپرسور در بازار وجود دارد، لازم است از نوع صحیح کمپرسور مطمئن شوید.

مرحله سوم قطع برق است. لازم است برق تأمین‌شده به کولرگازی قطع شود. قبل از شروع تعویض کمپرسور تهویه مطبوع، همه منابع برق باید خاموش شوند. در مرحله چهارم کیس سیستم خنک‌کننده باز می‌شود. پس از باز شدن کیس، مایع در حالت مایع باید تمیز شود. درنهایت فرآیند جمع‌آوری گاز آغاز می‌شود.

در صورت عدم جمع‌آوری گاز، نشت گاز رخ می‌دهد و در این صورت باید گاز کولرگازی تجدید شود. در مرحله پنجم باید خطوط گاز مبرد قطع شود. خطوط گاز مبرد خطوطی هستند که به کمپرسور متصل می‌شوند. پس‌ازاین عملیات، کمپرسور حذف می‌شود.

مرحله ششم برداشتن شیلنگ کمپرسور است. این شیلنگ است که باید هنگام برداشتن کمپرسور در نظر گرفته شود. ازآنجایی‌که به کمپرسور متصل است، باید باهم جدا شوند.

گام هفتم تعویض کمپرسور و قرار دادن مجدد کمپرسور جدید با جیوه در محفظه است.

تمام قطعات باید به‌عنوان عملیات نهایی دوباره نصب شوند. پس‌ازاینکه کمپرسور در جای خود نصب شد و شیلنگ‌ها و اتصالات دوباره وصل شدند، قطعه پوشش باید بسته شود. برق قطع‌شده باید دوباره به کولر داده شود. پس از انجام تمام مراحل، کولر خودرو دوباره مانند قبل شروع به خنک شدن می‌کند.

کلیه تعمیرات مربوط به کولر و کمپرسور خودروهای بی ام و در تعمیرگاه خودروهای آلمانی توسط استادکاران متخصص انجام می‌شود در کنار این مورد تمامی خدماتی که برای سلامت و حفظ کیفیت و کارایی قطعات خودروهای بی ام و موردنیاز هستند در تعمیرگاه خودروهای آلمانی واقع در عظیمیه کرج به‌صورت تخصصی ارائه می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

——————————————-

راه های ارتباطی با تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

موبایل: ۰۹۱۲۵۶۳۶۸۶۰

اینستاگرام: germany_service_center@

کانال آپارات

کانال یوتوب 

——————————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *